EğitimGündemManşet

ÖĞRENCİLERE BAĞLAMA KURSU

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Mumcular Fuat Erten İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti. Okul müdürü Mehmet Özçelik ile görüşerek okul hakkında bilgiler alan Geçin, müzik öğretmeni Semra Yıldırım tarafından öğrencilere verilen bağlama ve ritim kursları sınıflarını da ziyaret etti.

Kurslar hakkında bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin “Türküler Anadolu kültürünün kıymetli öğelerindendir. Bu nedenle çalışmalarımızdaki ilk hedef kültürünü tanıyan ve bunu yaşamında uygulayan  bireyler yetiştirmektir. Bunun yanında sanatla yetişen bireylerin daha vicdanlı, daha kültürlü daha duyarlı ve sevgi dolu oldukları yadsınamaz bir gerçektir bu nedenle ikinci ana hedefimiz sanatla donanmış bireylerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözünde de önemini dile getirdiği ve bize çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkabilmemiz için göstermiş olduğu yollardan biri olan sanatı ulusal bir hedef olarak görüyor bunu da ana amaçlarımız içerisinde bulunduruyoruz. Bu amaçlar ve uygulamalar doğrultusunda ülkemizin geleceği için bu çalışmalara hız kesmeden devam etmeyi ve örnek olmayı hedefliyoruz. Oklumuzda 42 öğrencimiz bağlama ve ritim dersleri almaktalar. Her yıl kurslarımızı yenileyerek tekrarlamayı planlıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin kurs öğretmeni Semra Yıldırım ve Okul Müdürü Mehmet Özçelik’e çalışmalarından dolayı teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu