GündemManşetSiyaset

SARUHAN’DAN İLK AÇIKLAMA…

31 Mart’taki yerel seçimlerde CHP’nin Bodrum belediye başkan adayı olarak açıklanan Mustafa Saruhan basın mensuplarına ilk açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partilerinin Bodrum Belediye Başkan adayının Mustafa Saruhan olduğunu duyurmasının ardından Saruhan, Konacık Mahallesinde bulunan seçim ofisinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Tebrikleri kabul eden Saruhan basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Öncelikle bize bu görevi verdikleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel merkezine, genel başkanımıza, yardımcılarına ve örgütümüze çok teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki bize verilen bu güveni boşa çıkarmayacağız. Burada yaşayan herkesle, Bodrum halkı ile kenetleneceğiz, el ele vereceğiz ve Bodrum için en iyi hizmetler nasıl yapılabilir bunun çalışması içerisinde olacağız. Önümüzdeki süreç önemli yerel seçimlere gireceğiz. Sonuçta Bodrum belediye başkanı belli olacak, biz de partimiz tarafından görevlendirildik ve adayız. Bundan sonra bize düşen hakkını vererek çalışmalar yapmak, sonucunda önce seçimi kazanmak sonra yaşadığımız güzel Bodrum’umuza hak ettiği güzel hizmetleri yapmak. Bodrum’da yaşayan herkesle beraber bu görevleri yapacağız. Bana güvenen herkese teşekkür ediyorum.”

Basın mensuplarının başkan seçilmesi durumunda ilk projesinin sorulması üzerine Mustafa Saruhan şunları söyledi;

“Biz baştan beri şuna söylüyoruz; Belediyecilik bir ekip işi, ekip ruhu gerektiren bir iş. Tabii işin siyasi ruhu da var. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında belli projelerimizi iyi kötü belirledik ve bunları hayata geçireceğiz. Ama şunu söylemek bizim en doğal hakkımız; Biz Bodrum’da yaşayan herkesin ilk olarak mutluluğunu sağlamak için çalışacağız ve ben kendi şahsım olarak daha önceden belediyecilik yaşamım olduğu için konuya yakınım, tecrübeliyim, ilk yapacağım iş bellidir. Bu da tamamen hoşgörü, sevgi, düzen ve birlik beraberliği sağlamak.”

Mustafa Saruhan gün boyu seçim ofisine gelen partililer ve vatandaşlardan tebrikleri kabul etti. Saruhan’ın yarın (Cuma) CHP İlçe ofisinde adaylığıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu