AsayişGündemManşet

KEDİ KURTARMA OPERASYONU

kedi kurtarmaBodrum’da bir sarnıcın içerisinde mahsur kalan bir yavru kedi uzun uğraşlar sonucunda kurtarıldı.

Konacık Cahit Özvezneci İlkokulu yanındaki bir sarnıçta yavru bir kedinin mahsur kaldığı ihbarını alan Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği ekipleri harekete geçti. Bölgeye giderek sarnıcın kapısının kilitli olduğunu gören dernek üyeleri, zabıtaya haber verdi. Bu süre zarfında bir süredir aç olduğu öğrenilen kediye mama verildi.

Ardından bölgeye gelen zabıta ekipleriyle birlikte sarnıcın kapısındaki asma kiliti kapıyı açan ekipler içeri giren  Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği üyeleri, kapı kırılma sesinden korkarak saklanan kediyi aramaya koyuldu.

Kedinin ortaya çıkmaması üzerine kapı açık bırakılarak kedinin kendiliğinden dışarı çıkması beklendi. Bu sırada dernek üyelerinden biri cep telefonundan kedi sesi dinleterek kedinin dikkatini kapıya çekti.

Bir süre sonra sarnıç yakınına gelen yavru kedinin annesi, sarnıç etrafında dolandı. Daha sonra miyavlayarak sarnıç içerisine giren anne kedi, daha önceden kapıya gelen yavrusunu dışarı çıkardı. Ardından yavru kedi ve annesi kaçarak gözden kayboldu.

Gerçekleştirdikleri kedi kurtarma operasyonu ile ilgili basın mensuplarına bilgiler veren Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği Başkanı Cenk Ayata, şunları söyledi:

“Gönüllülerimizden Tolga arkadaşımızdan gelen bir ihbar üzerine Konacık’ta bir su sarnıcının içine düşmüş bir kedi için 5 arkadaşımızla birlikte seferber olduk. Bir arkadaşımız kediyi mahsur kaldığı yerden dışarı çıkarmak için telefondan kedi miyavlaması dinletti. Böylece dikkatini kapıya doğru çektik ve sağ sağlim kediyi çıkardık. Annesiyle birlikte şu an özgür.”

Öte yandan bir kedi kurtarma operasyonu da Ortakent Yahşi Mahallesi’ndeki bir otelde gerçekleştirildi. Oteldeki tahliye borusu içinde mahsur kalan kedi, Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği üyelerinin yaptığı çalışma sonucu kurtarıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu