GündemManşet

FERİBOT SEFERLERİ KIŞ AYLARINDA DA DEVAM EDİYOR

Feribot Seferleri Kış Aylarında Da Devam Ediyor (3)Bodrum – Datça arasında faaliyet gösteren feribot seferleri kış aylarında da vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesine ait Bodrum -Datça (Körmen) feribot hattında Deniz ve Kıyı Tesisleri Şube Müdürlüğü’nün denetim ve kontrolünde bulunan, Bodrum Feribot İşl. ve Tic. A.Ş. tarafından işletilen 3 adet arabalı feribot ile sefer düzenleniyor. 2016 yılı yaz döneminde yapılan feribot seferlerinde 65 bin 659 yolcu, 12 bin 470 adet araç taşındı. Ayrıca engelli, şehit yakını ve gaziler ile 65 yaş üzeri olan 6 bin 281 kişi de ücretsiz olarak bu hizmetten faydalandı.

190 Bin Yolcu ve 37 Bin Araç Hizmetten Faydalandı

Muğla Büyükşehir Belediyesinin kuruluşundan bugüne kadar 11 bin 500’ü ücretsiz olmak üzere toplam 190 bin yolcu ve 37 bin araç bu hizmetten faydalandı. Bu sayede karayolu ile 4 saate yakın süren Bodrum – Datça arası ulaşımı bu seferler ile 1 saat 45 dakikalık süreye düşürülmüş oldu.

Kış döneminde karşılıklı olarak haftada 3 kez yapılması planlanan seferlerle vatandaşlara yıl boyu kesintisiz hizmet verilmesi hedefleniyor. 1 Kasım 2016 ile 30 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sefer saatleri, hava ve deniz şartlarına bağlı olmak üzere şu şekilde düzenlendi;

Bodrum Kalkış: Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri 09.30

Datça Kalkış: Çarşamba ve Cuma günleri 09.30, Pazar günleri 15.30

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu