GündemManşet

GÖLOVA’DA BODRUM EVLERİ

baskan kocadondan sivas golova kaymakamina tesekkur (2)Sivas’ın Gölova ilçesine bağlı Canköy’de yaptığı örnek köy çalışması ile gündeme gelen Gölova Kaymakamı Erkan İsa Erat ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bir araya geldi. Başkan Kocadon, Bodrum evlerini örnek alarak Canköy’de yaptığı çalışmalar için Kaymakam Erat’a teşekkür etti.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen görüşmede Gölova Kaymakamı Erkan İsa Erat, Gölova Kaymakamlığı olarak ilçeye bağlı köylerin görüntüsü ve yaşam kalitesini yükseltmek için örnek köy projesini hazırladıklarını belirterek Başkan Mehmet Kocadon’a yaptıkları çalışmaları anlattı. Kaymakam Erat, “Bu kapsamda örnek köy olarak ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıktaki 66 haneli Canköy seçildi. Altyapı ve üstyapı hizmetleri artırılan köyün yolları asfaltlanarak, kaldırımları ise parke taşı ile kaplandı. Köyün daha modern görünmesi, evlerin hepsinin tek renk olması projemizin bir parçasıydı. Biz bu projeye başlarken örnek alacağımız bir yer aradık. Bodrum’a gittiğimizde evlerin beyaz boyalı ve mavi pencereli görüntüsü dikkatimizi çekmişti. Biz de beyazın temizliği ve insanlar üzerindeki olumlu etkisinden dolayı Bodrum’u örnek alalım istedik. Devlet ve hayırsever işbirliğiyle yapılan bu çalışmayla Sivas’taki Canköy’ümüz küçük bir Bodrum gibi oldu.” dedi.

Bodrum evlerini örnek alarak yaptıkları çalışmalardan dolayı Kaymakam Erat’ı tebrik eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, “Türkiye’nin ve dünyanın önemli turizm merkezlerinden birisi olan Bodrum’un beyaz evlerini örnek alan ve bu kapsamda çalışma yapan Gölova Kaymakamı Erkan İsa Erat Bey’e teşekkür ediyorum ve başarılı çalışmasından dolayı kendisini kutluyorum. Canköy’de yapılan çalışmaları basında görünce, kendileriyle tanışmak istedim. Tatil için Bodrum’da bulunan Erkan İsa Erat’a ziyareti için de ayrıca teşekkür ediyorum, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu