ManşetSpor

Bodrumlu Atletler Yine Madalya ile Döndü

 

Uluslarararası İzmir Maratonu’nda Bodrumlu atletlerden bir altın bir bronz madalya

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün 5’incisi düzenlenen Türkiye’nin En Hızlı Maratonu ‘Maraton İzmir Avek’, yarışmasına 38 ülkeden 5600 atlet katıldı. 10km yarışmasında Bodrum’dan Mehmet Yavuz Vural birinci olurken, 42km maraton yarışmasında Bodrum’dan Veysel Uyanık 3. Lüğü elde etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği “Türkiye’nin En Hızlı Maratonu” Maraton İzmir Avek, 5 bin 600 atletin katılımıyla koşuldu. Uluslararası Yol Yarışları kategorisinde World Athletics Label unvanlı Maraton İzmir Avek’e 38 farklı ülkeden atletler katıldı.

MEHMET YAVUR VURAL 10KM. DE ALTIN MADALYA KAZANDI
Yarışmaların 10 km. kategorisinde mücadele eden Bodrumlu Mehmet Yavuz Vural 70 yaş kategorisinde 1. Olup altın madalya kazanırken 2 bin TL. ödül kazandı.

VEYSEL UYANIK 42. KM. Yİ 3. BİTİRDİ
Bodrum’da antrenmanlarını sürdüren maratoncu Veysel Uyanık ise 42km 195 metrelik parkuru 60 yaş kategorisinde 3. olarak bitirmeyi başardı. Uyanık bronz madalya ve 1400 TL: ödülün sahibi oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu