GündemManşetSiyaset

Muğla’da CHP Adayları Tanıtıldı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Muğla'daydı

 

Muğla’da aday tanıtım ve SKM açılışını gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP adaylarının Muğlayı ve ilçelerini ranta değil, halka açık yöneteceklerini söyledi “Muğla’yı haramilere değil millete teslim edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Muğla’da partisinin aday tanıtımı ve Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı etkinliğine katıldı.

Kurşunlu Meydanı’ndaki etkinlikte halka hitap eden Özel, geniş ittifak için çaba harcadığını ifade ederek “Biz Ankara’da bir ittifak geliştiremedik. Yöneticilerin fikri değişmiş olabilir saygı duyuyorum. Seçmen bir yere gitmedi. Atatürk sevgisi değişmedi. Türkiye İttifakı’nın renkleri kırmızı beyazdır. Biz 31 Mart seçimlerini Türkiye İttifakı ile kazanacağız” dedi.

CHP’li belediye başkanlarının seçimi kazanıp mazbatasını aldıkları gün mal varlıklarını açıklayacağını söyleyen Özel, “Adaylarımızın Muğla’yı ranta değil halka açarak yöneteceklerine yürekten inanıyorum. Muğla’yı haramilere değil millete teslim edeceğiz. Muğla’yı talan ettirmeye memur kılınmış birine asla teslim etmeyeceğiz” dedi.

EMEKLİLER İÇİN ÇAĞRI

Emekli maaş ve ikramiyelerine dair de hatırlatmalar yapan Özel, “Buradan çağrıda bulunuyorum; Meclis’i kapatmayalım, 3 gün daha çalışıp emekli kart uygulaması getirelim. Doğal gazda, markette, kasapta yüksek indirimler tanımayacağımız bu kartla emeklilerimizi bu sıkıntıdan kurtaralım diyoruz” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özel, Mehmet Şimşek’in 1 Nisan’dan sonra para sıkılaştırma politikasına geçeceği sözlerini hatırlatarak, “Bir şey yapacaksanız 1 Nisan’dan bir gün önce yapacaksınız. 31 Mart’ta sandığa gideceksiniz. Borcu borçla çevirenler, evladının geleceğinden endişe eden herkes, bu iktidara gücünü göstermek zorunda. İktidar tarafından karınca gibi görülen ve ezilenin yanında Cumhuriyet Halk Partisi var” diye konuştu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Özel, seçilen CHP’li belediye başkanlarını koordine edecek Yılmaz Büyükerşen’in liderliğindeki organizasyonda yer alması teklifinde bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras ise, Cumhuriyet Halk Partisi’nin umut demek, en zor zamanlarda önce kurtuluş ardından kuruluş demek olduğunu vurguladı. Önemli bir dönemde bir sorumluluk üstlendiklerini söyleyen Aras, hizmet götürürken bazılarını dediği gibi ‘bize oy vermezsen hizmet alamazsın’ demeyeceklerini ifade etti “Hiçbir siyasi görüşü ayırmadan herkese eşit, adaletli, adil hizmet götüreceğim. Cumhuriyet Halk partili belediyeciliği nasıl olur bunları göstereceğiz. Bizler kimsenin başına efendi olmaya gelmedik, dar gününüzde, kötü gününüzde, zor gününüzde fakirin fukaranın yanında yoldaş olmaya geldik.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci başta olmak üzere ilçe belediye başkan adayları kürsüye çağırılarak tanıtıldı. Ardından da CHP Muğla Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu