HayatKültür SanatManşet

Özel Öğrencilerden Özel Sergi

Sağlık Vakfı Öğrencilerinden Mozaik Sergisi

 

Bodrum Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesi Sergisi Ali Hakan Aykan Sanat Galerisi’nde (Trafo) düzenlenen kokteyl ile açıldı.

Bodrum Sağlık Vakfı Kurucu Başkanı Ahmet Azmi Zırh, Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Ülker İnan, Murat Önder, Hülya Kocadon, Vakıf Genel Kurul Üyesi Tutku Yılmaz, Geçmiş Dönem Genel Kurul Üyesi İlknur Yardım Özer, vakıf personelleri, gönüllüleri ve misafirler sergi boyunca Mozaik Atölyesi öğrencilerini yalnız bırakmadılar.

Bodrum Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesinin birbirinden yetenekli özel öğrencilerinin öğretmenleri Ezgi Bal ile bir yıl boyunca özverili çalışması sonucu çıkan eserleri sergide beğeniye sunuldu. Açılış Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Kocadon’un konuşmasının ardından yapıldı.

Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Kocadon konuşmasında Mozaik Öğretmeni Ezgi Bal, emektar gönüllüleri ve öğrencileri tebrik ederek sergiye katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Hülya Kocadon sergiye katılan misafirleri, yapılan çalışmaları yerinde görmek için Gamze Çarmıklı İş ve Sanat Atölyeleri’nde çalışmalarını sürdüren Mozaik Atölyesi’ne davet etti.

Sergiyi ziyaret eden misafirlere teşekkürlerinin ardından Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Kocadon, Bodrum Belediyesi adına teşekkür plaketini Sanat Küratörü Zeynep Ataman’a takdim etti.

Mozaik Atölye Öğretmeni Ezgi Bal konuşmasında 15 yıl önce kurulan Bodrum Sağlık Vakfı Mozaik Atölyesi’nde üretilen eserlerin dünden bugüne kaydedilen ilerlemesinde, kendisinin Muğla Sıtkı Koçman Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olmasının, gönüllülerinin çok yetenekli ve yaratıcı olmasının katkısının büyük olduğunu dile getirdi. Öğrencilerinin ise gelip herkesin görmesini isteyeceği bir duruma geldiğini, çalışma isteklerinin takdire şayan olduğunu ve kendileriyle gurur duyduğunu söyledi.

Sergi bitimi, mozaik atölyesi öğretmeni Ezgi Bal, mozaik atölyesi gönüllüleri Yevkine Berberoğlu Bulur, Sibel Meltem Boyacıoğlu, Alki Panikoğlu, Dilek Erbir, Ferhun Erbir, Mine Basat, Renin Sağmanlı, Mükerrem Aşan, Sami Tartan, Gracy Kohen, Tülay Ersoy, Dicle Güç, Ferda Bornovalı ve büyük bir özveriyle çalışan mozaik atölyesi öğrencilerine teşekkür belgeleri takdim edildi.

Oldukça yoğun ilgi ile karşılanan sergide ürünlerin çoğu açılış günü satıldı.

Mozaik atölyesi öğrencileri, Kansu Nergiz, İsmigül Gers, Samet Çağlar, Begüm Çatalkaya, Ata Korhan Çiçekçisoy, Gizem Tanca, Ergun Kaan Ünaydın, Emire Acar, İdil Önen, Elvin Örkün, Begüm Akgül, Can Basat, Cüneyt Özyol ve Zehra Ağca, Aslı Güç’ün mutluluğu görülmeye değerdi.

Büyük bir ilgi ile açılışını yapan ve beğeni toplayan mozaik sergisi 23 Haziran tarihinde Ali Hakan Aykan Sanat Galerisi’nde (Trafo) saat 17:00’a kadar sergilenmeye devam edecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu