GündemManşetSağlık

Cadde ve Sokaklar Bom Boş Kaldı

Turizm Cenneti Sessizliğe Büründü

 

İçişleri Bakanlığı tarafından hafta sonu için ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasının ardından turizmin gözbebeği Bodrum’da tüm Türkiye gibi sessizliğe büründü.

İçişleri Bakanlığının korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında 81 il valiliklerine gönderdiği genelge kapsamında ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması Turizm cenneti Bodrum’da da saat 20.00 itibarıyla başladı.

Kısıtlamanın ilk dakikalarında araç yoğunluğu gözükse de 20:15’de tüm sokaklar bir anda sessizliğe büründü. Genelge kapsamında vatandaşların 20.00’da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması Pazar sabah 10.00’a kadar sürdü. Bodrum’da yaşayan 170 bin nüfus ve Korona virüsünden korunmak için Bodrum’a gelen 300 bin yazlıkçı ve 2’inci komutu olan vatandaşlar sokağa çıkma uygulamasına uyduğu gözlemlendi. İlçenin tüm mahallelerinde, cadde ve sokaklarından trafiği yok denilecek kadar az seviyede olurken, Bodrum’un en işlek meydanları da sessizlik hakim oldu.

Polis ekipleri ilçenin birçok girişinde bekleyerek sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanları denetleri.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu