ManşetSağlık

Sağlık Ekipleri İş Başında

Bodrum Belediyesi, Sağlık Hizmetlerinde De Yalnız Bırakmıyor

 

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Hizmetleri Birimi, Ortakent’teki merkezi aracılığıyla pandemi sürecinde de vatandaşları yalnız bırakmıyor. Birim, 2020 yılının ilk 9 ayında toplam 3 bin 127 hastaya sağlık hizmeti verirken, 758 hastanın sağlık birimlerine nakil ve transferini gerçekleştirdi.

Bodrum Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi, sağlık bakımını kendisi yapamayan hasta, engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza pandemi sürecinde de tıbbi bakım ve sağlık hizmeti vermeyi sürdürüyor. Merkezde, reçeteli enjeksiyonlar, yara ve yanık tedavileri, pansuman, tansiyon, şeker, ateş ve solunum takibi gibi rutin kontroller ve tıbbi uygulamaların yanı sıra, hasta nakil ve transfer hizmetleri veriliyor.

Bodrum Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi’nde 1 doktor, 4 sağlık personeli, 4 şoför, 1 büro personeli ve 2 yardımcı personel olmak üzere toplam 12 kişilik bir kadro görev yapıyor. Merkezde, 2 ambulans ve 2 adet engelli nakil aracı da yer alıyor. Sağlık Hizmetleri Birimi bünyesindeki araçlar ile kendi imkanlarıyla hastaneye gidemeyen, hastanede tedavisi bitmiş evine gitmesi gereken yatağa bağlı, engelli ve tekerlekli sandalyeye muhtaç hastalara hizmet veriliyor.

Ortakent Sağlık Hizmetleri Birimi, 2020 yılının ilk 9 aylık döneminde toplam 3 bin 127 hastaya tıbbi uygulama yaptı. Merkezde 86 ölüm belgesi ve cenaze yol izin belgesi düzenlenirken, 362 ambulans transferi ve 396 engelli nakil aracı ile hasta transferi gerçekleştirildi.

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Birimine ulaşmak isteyen vatandaşlar, Belediye’nin 0 252 319 44 48 numaralı Çağrı Merkezi’ni ve 0 252 358 67 04 numaralı telefonu arayarak hizmet talep edebiliyor.

antalya escort bayan

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu