GündemManşetTurizm

YERLİ TURİSTLER GELMEYE BAŞLADI

1 Haziran’dan itibaren kalkan seyahat kısıtlaması ve yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Bodrum’da açılan otellere yerli turist gelmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni normalleşme sürecini açıklamasıyla Bodrum’da hummalı bir çalışma başladı. 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci ile kalkan seyahat yasağı, turizmin yerli turiste açılmasıyla birlikte ilk önce evleri bulunan tatilciler Bodrum’a akın etmeye başladı. Ardından oteller Korona virüs (Kovid-19) salgınına karşı aldıkları önlemlerin ardından otellerde kapılarını yerli turistte açmaya başladı. Pandemi sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması, alınan sıkı önlemlerle evde kalan vatandaşlar yaklaşık 2 ayın sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjde ile rahat bir nefes aldı. Pandemi sürecinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı tedbirlere uyan vatandaşlar süreci atlattıktan sonra soluğu Ege’de aldı. Korona virüs nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan vatandaşlar Bodrum’daki otellere gelerek tatilin tadını doyasıya çıkarmaya başladı.

Sosyal mesafe kurallarına, uygun şekilde tatil yapan yerli turist Koroan virüse karşı tedbiride elden bırakmıyor. Oteller odalara, restoranlara günlük dezenfekte uygularken, otel girişlerinde el dezenfekte losyonları, kolonya ile otel çalışanları tarafından karşılanıyor. Maske ile tatil yapan yerli turist, denize ve havuza girerken, restoranda yemek yerken sosyal mesafeye dikkat ediyor. Sosyal mesafeye uymayan vatandaşlar ise otellerin görevlendirdiği personeller tarafından uyarılıyor. Bu durmandan şikayet etmeyen yerli turist ise hiç değilse tatil yapa bildiklerini tedbirlerin güzel olduğunu söyledi.

Korona virüs salgınından bunalıp Bodrum’a tatile geldiklerini söyleyen yerli turistlere “korona virüsten çok bunaldık. 3 aydır İstanbul’da pandemi önlemlerinden bunaldık. 1 Haziran’da seyahat yasağı da kalkınca hadi Bodrum’a gidelim dedik.    Araştırmalarımız sonucunda oteli de uygun bulunca geldik Bodrum’a pandemiden kaçtık. Kafa dinlemeye geldik” ifadelerini kullandı.

Royal Arena otel Genel Müdürü Kıvaç Erünlü ise oteldeki tüm korona virüs önlemlerini aldıklarını belirterek “Misafirlerimi 1 Hazirandan itibaren otelimize kabul etmeye başladık. Bakanlıklarımızın belirlediği genelgelere göre hazırlıklarımız yaptık. Kapılarımızı açtık misafirlerimizi artık konaklatmaya başladık otelimizde. Otel girişinden itibaren misafirlerimize sosyal mesafeyi hatırlatacak etiketlerimiz var. Direk karşılamada kapı girişinde bir arkadaşımız gelen misafirlerimizi karşılıyor. Misafirlerimizin ateşleri ölçülüyor. Maske ve eldiven isteyen misafirlerimize hediye ediliyor. Dokunmadan dezenfekte makinelerimizle eller dezenfekte ediliyor. Misafirlerimizin ateşi ölçülüm her giriş çıkışlarında kayıt yapılıyor. Otele tatile gediğinde ilk ateş ölçümü sırasından ateşi yüksek çıkarsa dışarda 15 dakika bekletilip tekrar ateşi ölçülüyor. Ateşi tekrar yüksek çıkarsa sağlık kuruluşuna haber veriliyor.

6 aylık bebekleriyle Aksaray’dan Bodrum’a gelen Güneş ailesi ise Pandemi döneminde çok bunaldıklarını ve hiç değilse 1 haftalık bir tatil yaparak rahat bir nefes almak istediklerini belirtti.

Bir çok lüks otelin ise 5 Hazirandan itibaren açılacağı rezervasyonların ise az olduğu öğrenildi. Gelen turistleri güzel ağırlamak için tüm oteller hijyen konusundan önlemlerini iki katı aldığı öğrenildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu