REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI GÖKMEN ŞOFÖR ESNAFI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI GÖKMEN ŞOFÖR ESNAFI İÇİN ÇAĞRI YAPTI
bodrum time
1.360
30 Nisan 2020 - 12:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı basın açıklamasında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüs salgını nedeniyle zor günler yaşayan şoför esnafına yeterli desteği vermediğini savundu.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan Covid-19 salgınının ekonomiye etkisinin en az zararla atlatılması için, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde devletimiz bir dizi tedbirler aldı, almaya devam ediyor. Devletimizle birlikte yerel yönetimler de kendi sorumlulukları dahilinde bir dizi önlem almakta. Virüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de ulaşım sektörüdür. Gerek sefer gerekse yolcu sınırlandırmaları, şoför esnafımızı zorlamaktadır. Bodrum’da da şoför esnafımız, salgın nedeniyle oldukça zor günler yaşamaktadır. Bodrum genelinde 685 adet özel halk otobüs ve 800 servis minibüsü görev yapmaktadır.

Bu araçlar Muğla Büyükşehir Belediyesi kurallarıyla seferlerini gerçekleştirmekte ve Büyükşehir Belediyesi’nin tüm talimatlarını harfiyen uygulamaktadır. Ancak yolcu ve sefer sayısı ciddi anlamda düşen şoför esnafımız, bugüne kadar Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yeteri kadar destek alamadıklarını bizlere bildirmiştir. Ülkemiz genelinde birçok büyükşehir belediyesi özel halk otobüslerini ve servis minibüsü işleten esnafa nakdi yardım, mazot yardımı gibi birçok destekte bulunurken, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bu yönde yeteri kadar adım atmaması, esnafımızı düşündürmektedir. Üstelik 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun ilgili maddesinde, belediyelerin ulaşım hizmetleri için gelir desteği ödemesi yapabilmesine olanak sağlanmıştır.

Bu yüzden Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bu zor günlerde şoför esnafına gerekli desteği vermesi çağrısında bulunuyoruz. Biliyoruz ki el ele verdiğimizde, güç birliği yaptığımızda aşamayacağımız sorun yok. Hep birlikte en kısa sürede bu zor günleri atlatacağımıza inancımız tam. Yeter ki bir olalım, birlik olalım.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT