REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

KÜDÜR’E DOKUNULMAZLIK…

bodrum time
KÜDÜR’E DOKUNULMAZLIK…
502
12 Şubat 2020 - 12:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Van, Antalya ve Muğla’daki 4 doğal sit alanı, Resmi Gazete’de, ‘kesin korunacak hassas alan’ olarak tescil ve ilan edildi.

Doğal ve arkeolojik öneme sahip, Akdeniz fokları başta olmak üzere bir çok canlının doğal yaşam olanı olan, yapılaşma baskısı altındaki Küdür Yarımadası ile ilgili somut adım atılarak Resmi Gazete’de yer aldı. Resmi Gazete’nin 11 Şubat’taki sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Van’ın Başkale ilçesindeki Yavuzlar Peribacaları, Antalya’nın Kumluca ilçesindeki Tekirova-Adrasan-Gelidonya Burnu arası, Konyaaltı ilçesindeki Geyikbayırı-Trebenna Antik Kenti ve Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Küdür Yarımadası doğal sit alanları, 1 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi’nin 109’uncu maddesi uyarınca ‘kesin korunacak hassas alan’ olarak tescil ve ilan edildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 7 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen meclis toplantısında yaptığı konuşmasında Küdür Yarımadası’nın ‘hassas bölge’ ilan edileceğini belirterek şunları söylemişti;

“Küdürümüzü en azından yeni imar bölgeleri tehdidinden kurtaracak adım Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından atıldı. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Çok önemli bir adımdır. Eğer orayı bu haliyle, mera haliyle koruyabilirsek gelecek nesillere aktarabiliriz. Kültürel ve tabiat varlıklarıyla, her şeyiyle beraber aktarabiliriz ve vatandaşımıza her zaman açık tutarız.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT

gaziantep escort