GündemManşetSağlık

BODRUM’A BİR AMBULANS DAHA…

Sağlık Bakanlığı tarafından Bodrum’a gönderilen ambulansın teslim töreni yapıldı. Ambulans Yalıkavak Mahallesi’nde hizmet verecek.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığının girişimleriyle Bodrum’da son teknoloji ile donatılmış bir ambulans gönderildi. İçerisinde Acil Servislerdeki donanımlarla hemen hemen aynı donanımın bulunduğu ambulans için Konacık Aile Sağlığı merkezinde teslim töreni düzenlendi.

Törene Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nuray Oral ile 112 Acil Sağlık görevlileri katıldı.

Törende konuşan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, şunları söyledi:

“Muğla’da 54 adet 122 noktasından 7 tanesi Bodrum’da. Bir tane de gezici 112’miz var. 9 Mart’ta bildiğiniz gibi son teknoloji ambulansımızı Türkbükü’ne getirmiştik, Yalıkavak’ta teslim etmiştik. Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği 4 ambulanstan bir tanesini de Yalıkavak’ta tahsis etmek üzere istedik. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Hem Bodrum halkının hem de gelecek olan misafirlerin bayramını kutlarız.”dedi.

Özmen, “Bu ambulansın Bodrum’a gelmesinde emeği geçen başta İl Başkanımız Kadem Mete’ye, İl Sağlık Müdürümüz Dr. İskender Gencer’e ve bakanlığımıza, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.
Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Oğuz Şahin, “Bu ambulansımız oldukça donanımlı, üst seviye bir ambulans. 112 Acil Servis’in çok işine yarayacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

112 Acil Sağlık görevlisi Paramedik Tuncel Karakaş da şu bilgileri aktardı:

“Son derece donanımlı bir ambulans. Hastanelerdeki yoğun bakımlardan çok bir eksiği bulunmamakta. Olay yerine ulaştıktan sonra hastaya ilk müdahaleyi yapıyoruz. Hastayı stabil hale getirdikten sonra hastaneye naklini sağlıyoruz. Bu aradan geçen zaman içinde kesinlikle hiçbir eksiğimiz bulunmamakta. Bundan sonra da halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

112 Acil Sağlık ekiplerinin gereksiz yere aranması ile ilgili bir soruya da cevap veren Karakaş, “Bununla ilgili bakanlığımız da zaman zaman kamu spotları yapılmaktadır. Bu konuda çok büyük sıkıntı yaşıyoruz. Böyle olunca asıl ihtiyacı olan hastalara ulaşamıyoruz. İnşallah bilincin artmasıyla biz de acil ihtiyacı olan hastalarımıza daha rahat ulaşabiliriz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ambulansta görev yapacak 112 Acil Sağlık görevlileri ambulansın teknik özelliklerini anlattı. Ardından 112 Acil Sağlık ekipleri ambulansla Yalıkavak Mahallesi’ne hareket etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu