GündemManşet

ARAÇ MOTORUNA SAKLANAN KEDİ İÇİN SEFERBER OLDULAR

Bodrum’da park halinde bulunan bir aracın motor kısmına sıkışan yavru kediyi kurtarmak için itfaiye ekipleri ve vatandaşlar seferber oldu.  Kediyi kurtarmak için gece yarısına kadar uğraşan ekipler kaputa tazyikli su sıkıp cep telefonundan kedi sesi dinlettiler. Araç sahibine ulaşamayan ekipler yavru kedi sıkıştığı yerden çıkmayınca çareyi not yazmakta buldu.

Bodrum’da park halinde bulunan bir aracın motor kısmına yavru kedi kaçtı. Bir daha inecek yol bulamayan kedi için önce vatandaşlar seferber oldu. Yoldan geçen vatandaşlar araçtan gelen kedi sesini duyunca aracı incelemeye başladı. Yaklaşık 1 saat boyunca aracın başında bekleyen hayvan sever vatandaşlar çareyi Bodrum itfaiyesini aramakta buldu.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri önce aracın sahibine ulaşmaya çalıştı. Polis ekiplerine aracın plakasını veren itfaiye ekipleri bir süre sonra bir telefon numarasına ulaştı. Aradıkları numarayı açan kimse olmayınca aracın altına girerek kediyi bulmaya çalıştı. Üst motor kısmında sıkışan kediyi su dökerek çıkarmaya çalışan ekipler bunda da başarısız olunca telefonlarında bulunan kedi sesini yavru kediye dinletmeye başladı. Yaklaşık 15 dakika boyunca kedi sesi dinleyen yavru kedi yine bulunduğu yerden inemedi. Uzun süre ön kaputu açmak için çapa gösteren ekipler yaklaşık 5 saat boyunca kediyi kurtarmak için farklı yöntemler denedi.

Bir türlü bulunduğu yerden inemeyen kedi için vatandaşlar son çare olarak aracın şoför camına “Aracınızın motor kısmında kedi var. Lütfen dikkat edin” yazısı yazısını yapıştırdı. Marketten süt alan vatandaşlar aracın tekerleğinin önüne süt koyarak bölgeden ayrıldı.

Kediyi  fark eden Deniz Yıldırım isimli bir vatandaş bir kedi sesi duyduklarını ifade ederek “Yolda yürüyorduk, bir kedi sesi duyduk ve karşı yola geçerek arabalara bakmaya başladık. Bir aracın alt kısmında gördük kediyi. Bir şeyler yapmaya çalıştık ama olmayınca itfaiyeyi aradık onlarda geldi.

Edinilen bilgiye göre ise sabah saatlerinde aracın yanına tekrar giden itfaiye ekipleri kedinin kurtulduğunu bildirdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu