ÇevreGündemManşet

PARKLARA YİNE ÇİRKİN SALDIRI

SAM_2344Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ,daha yeşil ve yaşanılır bir Milas yaratma adına ilçe genelinde çocuk parkı ve yeşil alan çalışmalarını sürdürürken bir yanda da bu alanlara yapılan çirkin saldırıların tamiratı ile uğraşıyor.

Milas Belediyesi tarafından Cumhuriyet ve Menteş mahallelerinde  yaptırılan parklar kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından  yeniden tahrip edildi.

Geçtiğimiz yıllarda Gümüşlük Mahallesi Çaltılık Mevkii , Burgaz Mahallesi 1. Hıdırlık Sokak’ta bulunan çocuk park ve Aydınlık Evler Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Akkent ve Sultan sitelerine Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan parklar kişi veya kişilerce tahrip edilmiş ,gerçekleşen saldırılar sonucu, büyük hasar gören parklar Milas Belediyesi tarafından tekrar onarılarak hizmete sunulmuştu.

Saldırıların hedefinde şimdi de Cumhuriyet mahallesinde bulunan Pembe Karadeveci parkı ve Menteş mahallesi yolu üzerinde bulunan spor aletleri vardı.Saldırı sonucu büyük hasar oluşan parklar Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından onarılıp yeniden hizmete sunulacak.

Tahrip edilen parklarımızı tekrar onarıp halkımızın hizmetine sunulacağını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; ” Halkımızın içinde yaşamaktan zevk alacakları yaşam alanları sunma konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek. Buradan tüm duyarlı vatandaşlarımıza çağrımızdır, lütfen bu parklara sahip çıkın bu parklar hepimizin ortak kullandığı alanlardır. Bu saldırıları yapanlar üretmiş olduğumuz hizmetten rahatsızlık duyuyorlar. Ama onlara çağrımızdır siz ne kadar tahrip ederseniz edin, bizde o kadar onarıp tekrardan hizmete sunacağız “ diye konuştu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu