GündemManşetSiyaset

MHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ ERDOĞAN GENEL KURULDA KONUŞTU

GÖRSELMHP’Lİ Erdoğan: Kefereler ve İşbirlikçileri Kahraman Güvenlik Güçlerimizin Haklı Mücadelesine Gölge Düşüremeyecektir!

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan TBMM’de HDP Grup Önerisi üzerinde yaptığı konuşmada Afrin Operasyonu başta olmak üzere gerçekleştirilen başarılı operasyonlardan rahatsızlık duyanlar olduğunu söyledi. Genel Kurulda yaptığı konuşmasında; “Ülkemiz PKK, PYD, YPG, FETÖ, DEAŞ, DHKP-C gibi bir çok terör örgütüyle aynı anda mücadele etmektedir. Söz konusu terör örgütleri de saldırılarına hız vermiş, hedef birlikteliklerini açık bir şekilde eylem birlikteliğine döndürmüştür. Şükürler olsun ki kahraman güvenlik güçlerimiz aziz Türk Milletinden aldığı güç ile bu kefereler ile mücadele etmekte ve başarılı operasyonalara imza atmaktadır.” ifadelerini kullanan Erdoğan; “Tabidir ki başarıyla sürdürülen terörle mücadele İmralı’nın sözcülerini rahatsız etmekte, Kandil’in yedek lastiklerini hop oturtup hop kaldırtmakta, FETÖ’nün dilini kullanıp siyasi rant elde etmeye çalışan çevreleri çıldırtmaktadır. Bundan rahatsız değiliz. Bilakis bundan ziyadesiyle mutluyuz.” dedi.

2013 Yılında Pkk Dağa 5000 Yeni Militan Çıkartmış, 2017 Yılında İse Bu Sayı 67’ye Düşmüştür.

PKK’nın sözde Çözüm sürecinin devam ettiği dönemde, örneğin sadece 2013 yılında dağa 5000 yeni militan çıkarttığını hatırlatan Erdoğan bu sayının sözde çözüm süreci bittikten sonra, terörle mücadelenin başlamasıyla birlikte 2017 yılında sadece 67 kişide kaldığına dikkat çekerek şunları söyledi: “Buradan iki çıkarım yapabiliriz:

1.      Milliyetçi Hareket Partisi olarak yılanla çuvala girilmeyeceği konusunda ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmıştır.

2.      Milliyeti Hareket Partisi olarak terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini ısrarla ifade ettik. İşte bu kararlılık PKK’nın dağa militan çıkaramaz hale gelmesini sağlamıştır.

Yine bölgede yaşayan vatandaşlarımızın bu süreçte verdiği destek de yapılan mücadelenin haklılığını ve doğruluğunu teyit eden bir durumdur. Vatandaşlarımız sözde çözüm sürecinde şehirlere hendekleri kazanların PKK olduğunu biliyor. Vatandaşlarımız şehirlere bombalar döşeyip sivilleri PKK’nın katlettiğini gayet iyi biliyor.”

Kefereler ve İşbirlikçileri Kahraman Güvenlik Güçlerimizin haklı Mücadelesine Gölge Düşüremeyecektir.

“Tüm dünyanın gıpta ile baktığı kahraman güvenlik güçlerimizi karalamaya yönelik girişimleri de görmezden görmemiz beklenmesin. Türk ordusu şefkatin adıdır. Hakkaniyetin vücut bulmuş halidir. Beklenendir! O sebeple hiç kimse; hele hele kefereler ve işbirlikçileri kahraman güvenlik güçlerimizin bu haklı mücadelesine gölge düşüremeyecektir.

Bölgeden siviller tahliye edilirken; askerlerimizin, polislerimizin, yaşlılarımızı ve çocuklarımızı sırtında taşıdığı görüntüler herkesin hafızasındadır. Bir sivil dahi zarar görmesin diye şehadet şerbetini seve seve içen onlarca kahramanımızı hala unutmadık! “

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu