EğitimGündemManşet

8 ÜLKEDEN GENÇLER MUĞLA’DA BULUŞTU

DIALOGUE FOR EVERYONE-MUĞLAAvrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ programı kapsamında yürütülen DIALOGUE FOR EVERYONE (Herkes İçin Diyalog) isimli proje Muğla’da gerçekleştirildi.

Bugün İçin Gençlik Derneği tarafından koordine edilen ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Göç Müdürlüğü ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın destekleriyle yürütülen projeye 8 ülkeden 30 gençlik çalışanı katıldı.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan proje koordinatörü İrfan Bircan “Herkes İçin Diyalog” projesi ile Türkiye, Ukrayna, Ermenistan, Arnavutluk, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İtalya ve İspanya’dan gelen gençleri Muğla’da buluşturduk. Bu projeyle gençlik alanında, kültürel arası diyalogun geliştirilmesi ve bu doğrultuda kullanılacak yaygın eğitim metotlarının çeşitlendirilmesi ve yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır” diye konuştu.

Kendimizi ve kültürümüzü tanıtma fırsatını bulduklarını belirten Bircan “Bu projeye katılan dostlarımızın Muğla’mızın kültürü ve doğal güzelliklerini kendi ülkelerinde anlatmayı ve ilimizin tanıtımına katkı sağlamayı istemeleri ve Muğla’yı tanıtıcı materyal hazırlamaları projenin amacına ulaştığının en çarpıcı göstergesidir” dedi.

Projede üretilen metot ve araçların gençlik çalışmalarına katkı sağlayacağını vurgulayan Bircan “Daha çok gencin gençlik fırsatlarından ve Avrupa olanaklarından yararlanması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu