AsayişGündemManşet

17’Sİ ADLİYEYE ÇIKARILDI

IMG_372215 Temmuz Şehidi Şehit Necip Cengiz Eser’in adı verilen torbacı operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye çıkarıldı.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince, turistik özelliği olan ilçeleri Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde faaliyet gösteren sokak satıcılarıyla( torbacılar) mücadele kapsamında, 21.10.2017 tarihinde Muğla’yla birlikte 13 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Şüpheliler, Muğla, İstanbul, Mersin, Aydın, Batman, İzmir, Van , Diyarbakır, Siirt, Niğde, Yalova, Antalya ve Kırklareli’nde Narkotik polislerinin aylarca süren takibi ve çalışması sonucunda tespit edildi. Operasyon kapsamında 59 şüpheli gözaltına alındı.

Şüpheli sayısı bakımından, narkotik suçlarla mücadele açısından Muğla tarihinin bugüne kadar ki en büyük operasyonu olarak değerlendiriliyor.

Operasyonda 89 ekip, 8 uyuşturucu arama köpeği ve 264 emniyet mensubu görev aldı. Gözaltına alınan şüpheli şahıslardan 17 si bugün Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi. Marmaris ve Fethiye ilçelerinde gözaltına alınan şahıslarla ilgili soruşturma sürecinin devam ettiği bildirildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu