GündemManşetSpor

BATA ÇIKA YARIŞTILAR

dino cup-bodrumAnneler babalar yarıştı çocukları kıyıdan destek oldu.

Bodrum’da 7.kez düzenlenen Bodrum Dino Cup yarışları renkli görüntülere sahne oldu.

Her yıl The Bodrum Cup yarışlarından hemen sonra düzenlenen Dino Cup yarışlarında yine yelken sporu ile uğraşan öğrencilerin anne ve babaları katıldı.

Bodrumspor Yelken Kulübü tarafından Türkiye’de sadece Bodrum’da düzenlenen yarışlar önce velilere etap hakkında brifing verildi.

1,5 metre uzunluğundaki optimist teknesine çocuklarının yardımıyla binen yarışçı anne babalar İçmeler açıklarında hazırlanan parkurda kıyasıya rekabet ettiler. Daha önce hiç yelkenli tekne kullanmayan velilerin birçoğu batmaktan kurtulamadı. Yarışçıların imdadına ise görevliler yetişti.

Kıyıdan çocuklarının desteği ile parkuru güçlükle tamamlayan anne babalar geleceğin yelken sporcusu çocuklarının nasıl zorluklarla mücadele ettiklerine yaşayarak tanık oldular.

Özellikle şamandıra dönüşünde zorlanan anne babalar renkli görüntüler oluşturdu.

Bodrumspor Yelken Kulübü Antrenörü Serdar Çiçek, 7 yıldır bu eğlenceli organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Bu sene 7.’sini yapıyoruz Dino Cup’ın, amaç tabi ki bu yarışta eğlence. Anne babaların ve büyüklerin çocukların yarıştığı optimist tekneleri ile yarışmalarını sağlıyoruz, böyle bir imkan sunuyoruz. Her sene Bodrum Cup’tan sonraki gün başlıyor yarışımız ve beraber bir yelken festivali gibi çok eğlenceli geçiyor. En azından velilerin çocukların ne yaşadıklarını denizde daha iyi anlamalarına bence yardımcı oluyor.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu