AsayişEğitimGündemManşet

ŞOK UYGULAMALAR OKUL ÖNLERİNE TAŞINDI

page2017-2018 Eğitim Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte okul önlerindeki emniyet tedbirleri de arttırıldı.

Okulların özellikle çıkış saatlerinde yapılan şok uygulamalara çok sayıda polis ekibi katılıyor.

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı, Asayiş, Narkotik, Çocuk Şube ve Trafik ekipleri her gün bir okul önünde şok uygulama gerçekleştiriliyor.

Yapılan uygulamalarda özellikle, uyuşturucu satıcıları, aranan şahıslar ve servis minibüslerine yönelik denetimler gerçekleştiriliyor.

Okul önlerinde durdurulan araçlar polis ekipleri tarafından gerekli kontrollerden geçirildikten sonra narkotik köpeği “Molly” tarafından uyuşturucu taramasından geçiriliyor.

Öğrenci servis minibüslerinde sürücüleri denetleyen Trafik ekipleri daha sonra öğrencileri de bilgilendirmeyi ihmal etmiyor.

Polis ekiplerin denetimlerinden memnun kaldıklarını ifade eden öğrenciler, veliler ve vatandaşlar bu tür uygulamaların daha sık yapılmasını istiyor.

Uygulamalar sırasında, eksik evrakları bulunanlar, kasksız motosiklet sürücüleri ve aranan şahıslar hakkında gerekli işlemler polis ekiplerince yerinde yapılıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
slot siteleri bahis siteleri hacklink