GündemManşet

VALİ KONAĞINDA ŞEHİT AİLELERİ İFTARI

muğla vali konağıMuğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek Vali Konağında Şehit aileleri ve gazilerle düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Vali Konağı bahçesinde Vali Amir Çiçek ve Eşi Hülya Çiçek Hanımefendinin ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz ve eşi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve eşi, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan ve eşi, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve eşi, Güney Ege Sahil Güvenlik Gurup Komutanı Albay Oğuz Bavbek ve eşi, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak ve eşi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili İlkay Türkoğlu, Valilik Özel Kalem Müdür Vekili ve Basın Halkla İlişkiler Müdürü Baki Gencel, Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Akkuş ve Eşi Müjgan Akkuş, Şehit aileleri ile gaziler katıldı.

Şehit aileleri ve gazilerle aynı sofrayı paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Amir Çiçek şunları kaydetti: “Bu daveti başka yerlerde verebilirdik. Ama biz istiyoruz ki burası herkese açık olsun. Özellikle şehit yakınlarına ve gazilerimize. Geçen yıl Ramazan Ayında yine sizlerle burada iftar programında bir araya geldik. Vali Konağında düzenlenen bu iftar programlarını geleneksel hale getiriyoruz. Benim ve eşimin davetini kırmayıp geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Şehitlerimizin emanetine devletin ve milletin sahip çıktığını belirten Vali Çiçek, “Bölücü terör örgütleri ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı için mücadele kapsamında şehitler verdik. Her bir şehidimizin hatırası sonsuza dek yüreğimizde yaşayacaktır. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Şehitlerimizin emaneti olan yakınları ve gazilerimiz bizlerin en değerli varlıklarıdır. Çünkü onlar birliğimiz, beraberliğimiz ve vatanımız için en aziz varlıkları olan canlarını feda etmişlerdir. Emanetlere sahip çıkmak en temel vazifemizdir. Bu toprakları bize mukaddes bir vatan emanet eden Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor; hayattaki gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Vali Amir Çiçek’in göreve başlamasından sonra Vali Konağında Şehit Ailelerine iftar verilmeye başlandığını belirten Muğla Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Akkuş “Geçtiğimiz yıl Sayın Valimiz ve kıymetli eşi Hülya Çiçek hanımefendinin nazik davetiyle başlayan Vali Konağında Şehit Ailelerine İftar verilmesinin geleneksel hale getirileceğini öğrenmekten memnuniyet duyuyoruz. Başta Sayın Valimiz Amir Çiçek ve kıymetli eşi Hülya Çiçek hanımefendi olmak üzere tüm protokol ve eşlerine sürekli şehit ailelerimizin yanında oldukları için hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının Muğla’dan 21 Şehit Yakınını kurasız Hacca göndereceğinin müjdesini veren Vali Çiçek “Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bizlerin baş tacıdır. Sizler için ne yapsak azdır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Şehit yakınlarına Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye eden Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek hanımefendi, şehit yakınları ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet etti.

Daha sonra Şehit Jandarma Yarbay Alim Yılmaz’ın babası Mehmet Yılmaz’ın yazdığı “Bayrak Aşkı” şiiri güneydoğu gazisi Metin Gülay tarafından okunurken duygusal anlar yaşandı.

 

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu