GündemManşetSiyaset

AK PARTİ AKBULUT’U ZİYARET ETTİ

Ak Parti Akbulut’u ziyaret etti foto 2Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal, Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan Güngör ve Ak Parti Medya ve Tanıtım Başkanı Can Çimen Muğla Gazeteciler Cemiyeti(MGC) Başkanı Süleyman Akbulut’u makamında ziyaret etti. Ziyarette siyasiler ile basın arasındaki ilişkiler değerlendirildi.

Ziyarette konuşan Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, göreve geldikleri ilk günden itibaren kurum olarak siyasi partilere karşı eşit mesafelerini koruduklarını dile getirdi.

Akbulut, “Muğla Gazeteciler Cemiyeti kentin en köklü basın meslek kuruluşudur. 1989 yılında kurulan cemiyeti devraldığımız günden bu yana hiçbir basın çalışanını kategorize etmedik. Çünkü MGC il genelindeki tüm basın çalışanlarını tek çatı altında toplayan bir cemiyettir” dedi.

“MGC TEMSİLİYET HAKKINA İNANIR”

MGC Başkanı Süleyman Akbulut, “Ayrıca Muğla Gazeteciler Cemiyeti temsiliyet hakkına inanır. Bu inanç doğrultusunda cemiyetimiz hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir. Ülkemizin bekası için görev ve sorumluluklarımızın farkındayız. Çünkü Türkiye’de siyasi açıdan kaygan bir zemin var. Her kuruluştan Türkiye’de iki tane bulunuyor. Bu kuruluşlar sizi bir siyasi oluşumun içine çekmeye çalışabiliyorlar. İki farklı görüşü temsil eden bu kuruluşlardan etkilenmeden çalışıyoruz. Gazetecileri temsil eden bir cemiyet olarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayız. Bizim yarışımız kendimizle” dedi.

“15 TEMMUZ’DA BASININ ÖNEMİ ANLAŞILDI”

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise göreve bir yıl önce geldiklerini, yoğun gündem sebebiyle ziyaretlere yeni başlayabildiklerini dile getirdi. Mete, “Siyasileri halka, halka siyasileri anlatan gazeteciler çok önemli bir konumdalar. Bu anlamda Muğla basını bizim için çok önemli. Zaten 15 Temmuz sürecinde basının önemi çok iyi anlaşıldı. Biz basın olmadan, basın da biz olmadan var olamaz” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu