GündemManşetSiyaset

CENGİZHAN SANCAR GÜVEN TAZELEDİ

Bodrum-MHPMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Teşkilatı 9. Olağan Bodrum İlçe Kongresini gerçekleştirildi.

Kongrede tek aday olan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar yeniden ilçe başkanı oldu.

Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan’ın da katıldığı kongreye, Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ile Bodrum ve Muğla’dan çok sayıda partilide hazır bulundu. Kongreye Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Macit Gündoğdu, Başkan yardımcısı Mehmet Tire ile bazı Ak Partililerde izledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Divan Başkan Yardımcılığa MYK Üyesi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, divan katipliğine Muğla İl Başkan Yardımcısı Evren Maral ile Menteşe İlçe Başkanı Selim Bağcıoğlu divan başkanlığına seçildi. Ardından geçtiğimiz temmuz ayında MHP İlçe Başkanlığına atanan yönetimin faaliyet raporu ile mali rapor okunarak ibrası yapıldı.

Daha sonra kürsüye gelerek bir konuşma yapan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, 22 yıldan beri teşkilatta görev yaptığını belirterek şunları kaydetti:

“2004 ve 2009 Bodrum merkez ilçe başkanı adaylığı, 2014 Bodrum yerel seçimlerinde kontenjan adaylığı ve bu süreler boyunca ilçe teşkilatımla ilçe başkan yardımcılığı, il teşkilatında da başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş ve ocaklarda yetişmiş bir kardeşinizim ve bir bozkurtum. Göreve geldiğimiz günden bu yana sabah saat 8.30’dan akşam saat 18.00’a kadar partili arkadaşlarımızın bütün dertlerine çare olmaya çalıştık. Kime bir kusurumuz olduysa, istemeyerek kimin kalbini kırdıysak şimdiden herkesten helallik istiyorum.”

Sancar’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ise Muğla’da ilçe kongrelerini 30 Nisan tarihine kadar bitireceklerini belirterek şu ifadelere “İlk olarak Bodrum ilçemizden başladık, bu kongrenin ardından ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız” dedi. “Bizler geçmişte yaşadıklarımızı, başbuğumuz Alparaslan Türkeş’e atılan iftiraları, milliyetçi, ülkücü harekete yapılan operasyonları unutmadık” diyen Korkmaz, “MHP’ye dün olduğu gibi bugün de yapılan saldırıların ardı arkası kesilmiyor” diye konuştu.

MHP MYK Üyesi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, 15 temmuz darbe girişiminin ardından 4 partinin ortaklaşa kurduğu 15 temmuz FETÖ darbesini araştırma komisyonunun çalışmalarından bahsetti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ise MHP’nin kuruluşundan bu yana siyasal, sosyali, ekonomik anlamda uzlaşmaların gerçekleştirilebilmesini, sistem tıkanıklıklarının önünün açılmasına yönelik girişimleri olduğuna vurgu yaparak şunları dile getirdi:

“MHP’nin sistemdeki problemler ortadan kaldıran, uzlaşmacı, beka meselesinde milliyetçiliğimizi, diğer meselelerde de demokratik yöntemler kullanarak, millete problemleri danışarak bu meselelerin çözümünü sağlamaya çalıştı. Baktığımız zaman ülkemizde bir takım problemlerin devam ettiğini görüyoruz. 15 temmuz sonrası Türkiye’de büyük problemler vuku bulmaya başladı. Bunların bazıları bilinendi, bazıları da farkındalığımızı arttırıcı olayları görmemizi sağladı. 15 temmuzdan sonra gördük ki Türkiye’de adalet mekanizmalarında bildiğimiz problemlere ilave olarak çok büyük problemler var. Ne var? FETÖ oraya yuvalanmış. Bir diğer husus, üniversitelerde, eğitim kurumlarında çok büyük problemlerin ortaya çıktığını millet gördü. Bunun ötesinde emniyet mekanizmasında, güvenlikte çok büyük problemlerin olduğu ortaya çıktı. Orduda meydana gelen gelişmeleri de dikkate aldığınızda ülkenin bir kıskaç içine alındığını burada gördük. Ülke büyük bir travma yaşadı. Kurumsal yapılar, mesela Dışişleri Bakanlığı. Baktığınız zaman personelinin 3 ‘te birini kaybettiğini görüyoruz. Bütün bunları değerlendirdiğinizde problemlerin giderek aşılmasının zorluğunun ortaya çıktığı görüldü. Burada MHP yaptığı milli birliğimiz, beraberliğimiz, ülkemizin bekası açısında nelerin geleceğini görerek, asgari müşterekte birleşip buradan ülkeyi çekip çıkarmak. Ülkede iç güvenlik boyutları hat safhaya ulaşmış. Başka ne var? Etrafımızda sadece terör örgütleri varken, Dünya’nın en güçlü ülkeleri oraya gelmiş çöreklenmiş vaziyette. Bütün buradaki gelişmelere dikkat ettiğimiz zaman ülkenin geleceğini sıkıntıya sokacak gelişmelerin olduğunu da görüyoruz. Bunu sayın genel başkanımız kamuoyu ile paylaşıyor. Dolayısıyla sayın genel başkanımız bu problemleri ortadan kaldırılmasına yönelik ve sistemin önünün açılmasına yönelik bir takım girişimlerde bulundu. Anayasa olayı da böylece ortaya çıktı.”

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. 167 oy alan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar yeniden ilçe başkanı oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu