GündemHayatManşet

YAŞLILARA ANLAMLI ZİYARET

anilari_heyecanlandirdi (7)Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekipleri, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Bodrum’daki 100 yaş üstü vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Ziyaretlere Bodrum Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt ile müdürlük personeli ve sağlık personeli katıldı. İlk gün yapılan ziyaretlerden sonra Bodrum merkezde, Bodrum’un Mumcular ve Mazı Mahallelerinde devam eden ziyaretlerde yüz yaş üstü vatandaşlar konuklarını heyecanla ve sevinçle karşıladı. Sağlık kontrolünden de geçirilen büyükler ile uzun süre sohbet edildi. Bir asır deviren büyükler, geçen süreçte akıllarında kalan hatıralarını anlatarak geçmişe yolculuk yaptı.

Mazı Mahallesinde ziyaretine gidilen 102 yaşındaki emekli Çocuk Doktoru Meziyet Saygın’ın Atatürk ile ilgili anıları kendisini dikkatle dinleyen Bodrum Belediyesi personeline duygu dolu anlar yaşattı. Atatürk ile bire bir sohbet etme fırsatı bulduğunu ve çok defa karşılaşma şerefine ulaştığını ifade eden Meziyet Hanım, Mustafa Kemal Atatürk ile çekilen fotoğrafını da personel ile paylaştı.

Mumcular Mahallesinde çocuklarıyla birlikte yaşayan 101 yaşındaki Dudu Tan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u çok sevdiğini ifade ederek güzel dileklerde bulundu.

Eskiçeşme Mahallesinde kızıyla birlikte oturan 102 yaşındaki emekli Öğretmen Nesime Akman ise geçen yıl yapılan ziyaretten sonra bu yıl yine Bodrum Belediyesi tarafından hatırlanmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Çarşı Mahallesinde yaşayan Fatma Işık’ı ise ziyaretimizin ardından kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Bodrum Belediyesi’nin uzun süredir takip ettiği ve son günlerinde yanında olma ve vakit geçirebilme şansına kavuştuğumuz Işık’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabır dileriz.

Bodrum Belediyesi’ne, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a, Ummahan Yurt’a ve Bodrum Belediyesi ekiplerine teşekkürlerini sunan büyükler ve yakınları, yapılan bu ziyaretlerin kendilerine büyük moral olduğunu da ifade etti.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’dan büyüklerine selam ve saygılarını iletti ve ziyaret sonunda Başkan Kocadon tarafından gönderilen çeşitli hediyeleri ve çiçekleri büyüklere takdim etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu