ÇevreGündemManşet

MUSKİ KONACIK’A EL ATTI

Konacık Mahallesine Yeni Kanalizasyon Hattı Çekildi (2)Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, uzun yıllardır kanalizasyon hattı bulunmayan Bodrum ilçesi Konacık Mahallesi’nin sokaklarına yeni kanalizasyon hatları çekmeye devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, turizmin önemli bölgelerinden biri olan Bodrum ilçesinde alt yapı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında MUSKİ ekipleri tarafından, Bodrum ilçesi Konacık Mahallesi Polat Sokak’a yeni kanalizasyon hattı çekildi.

Turizm sezonu başlamadan önce Bodrum ilçesinde alt yapı sorunu yaşayan mahallelerin sorunlarına el atan MUSKİ ekipleri, Konacık Mahallesi Polat Sokağa bir kısım yeni kanalizasyon hattı çekerek bölgenin alt yapı sorununu ortadan kaldırdı.

Bodrum ilçesindeki kanalizasyon çalışmaları hakkında açıklamada bulunan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, yeni kanalizasyon hattı çekme çalışmalarının yanı sıra eskiyen ve deforme olan kanalizasyon hatlarını da yenileyerek mahallelerin ve sokakların alt yapı eksikliklerini giderdiklerini belirtti. Ülgen, “Bodrum ilçemizde kanalizasyon hattı bulunmayan mahallelerimiz ve sokaklarımızda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Konacık mahallemize bağlı Polat sokakta uzun yıllardır kanalizasyon hattı mevcut değildi. Vatandaşlarımızdan gelen talepler değerlendirerek Konacık mahallemizde kanalizasyon hattı bulunmayan sokaklarımız için plan ve programlarımızı hazırladıktan sonra çalışmalarımıza başladık.  Yaptığımız çalışmalar sonucunda dayanıklı ve dünya standartlarına uygun bir altyapı inşa ediyoruz. Konacık Mahallesi Polat sokakta gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon hat çalışması ile birlikte mahalle sakinlerimiz uzun yıllar güvenle kullanacakları kanalizasyon hattına sahip oldu” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu