AsayişGündemManşet

İNEK KURTARMA OPERASYONU

AKUT-Bodrum-inek kurtarma operasyonuBodrum’da sahibinin elinden kaçan inek su kuyusunda soluğu aldı. İnek için seferber olan ekipler yaklaşık 5 saat mücadele etti.

Bitez Mahallesinde sahibinin elinden kurtulan inek mandalina bahçesinde bulunan bir su kuyusuna düştü. Geniş ve su dolu kuyuya düşen ineğinin kurtulması için İtfaiye ve AKUT ekiplerinden yardım isteyen hayvan sahibi zorlu bir bekleyiş içine girdi.

Hayvan sahibi Hasan Çakır yaşananları şöyle anlattı:

“Damdan çıkardık tarlaya götürmek için traktöre yüklüyorduk elimizden ipi kopardı kaçtı ve arkasından giderken kuyuya kaçtığını gördük. Ondan sonrada AKUT’u çağırdık itfaiyeyi çağırdık yardım istedik.”

Kuyudan ineği çıkarmak için vinç yardımıyla halatlar sarkıtan kurtarma ekipleri suyun içinde uzun süre mücadele verdi. Birkaç başarısız deneme sonrasında sıkı sıkıya bağlanan hayvan vinçle yukarıya çekildi.

Çökme tehlikesi olan su kuyusunda hayvanı kurtarmak için mücadele veren ekipler yaklaşık 5 saat uğraştı.

Sonunda kuyudan çıkarılan hayvan sahibine teslim edildi. Olay yerinde hazır bekleyen Veteriner Hekim de hayvanı muayene etti. Talihsiz inek bu olayı yara almadan atlattı.

AKUT Bodrum Lideri Sadeetin Uslu çalışmalar sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Zor bir operasyondu. Hayvan hareket halindeydi. Biraz agresifliği vardı doğal olarak. Yaklaşık 8 metre su derinliği, su yüksekliği de 5-6 metre bir keton kuyu dediğimiz, bu bölgede çok bulunan kuyulardan. Etrafından taş örgü yok, riskli bir kuyuydu. Vinç yardımıyla ve ip teknikleriyle arkadaşlarımızın ikisin aşağıya indirdik. Onlar sabitlediler vinç yardımıyla yukarı aldık ineği.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu