GündemManşetSpor

KIŞ TROFESİ YARIŞLARI

kış trofesi-baykBodrum’da her yıl düzenlenen Kış Trofesi yarışlarına ilgi her geçen gün artıyor.

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen yarışların 3. Ayağına 50 yakın tekne ile 400’ü aşkın sporcu katıldı.

BAYK tarafından organize edilen ve Türkiye Yelken federasyonu tarafından desteklenen 2017 Kış Trofesi yarışları zorlu hava koşullarına rağmen devam ediyor.

Farklı sınıftan yelkenli teknelerin kıyasıya mücadele ettiği yarışlar Türkiye’nin farklı illerinden sporcuları Bodrum’a çekiyor.

Bodrum açıklarındaki Çelebi Adası ile Tavşan Burnu önlerinde gerçekleştirilen Kış Trofesi 7 ayaktan oluşuyor.

Yarışlar öncesi verilen brifingle sporcular parkurlar hakkında bilgilendiriliyor. Teknelerinde son hazırlıklarını tamamlayan takımlar Bodrum Marinasından yarışacakları bölgeye ulaşıyorlar.

Kimi zaman şiddetli rüzgarda kimi zaman ise rüzgarın zayıf olduğu zamanlarda yelkenlerini şişirmek ve rakiplerine üstünlük sağlamak için verilen mücadele nefesleri kesiyor.

BAYK Başkanı Ömer Karacalar yarışlar hakkında şunları söyledi:

“Bu sene Kış Trofesinin 3. Bacağının ilk yarışlarını yaptık. 50’ye yakın tekne yarıştı. Tabi neden hafta sonları biraz havanın azizliğine uğruyoruz arada sırada ama yani gayet güzel başarıyla devam ediyor.

İstanbul, İzmir, Ankara baş, en çok oradan geliyor birde Çorlu’dan bir ekibimiz var. Onlar iki senedir yarışıyorlar bizde.

Tabi, ilk büyük trafo 7 tane ayakla başladık. Ondan sonra yazın bir 4 günlük bir yarışımız olacak. İnşallah yine birde Türkiye Şampiyonasını burada yapmayı düşünüyoruz.”

Yıl içinde Bodrum’da, Kış trfosei ile başlayan yarış takvimi Trio Trofe, Yaz Yarıları,  Güz Trofsi, Dragon ve Tirhandil tipi teknelerin katıldığı farklı yarışlar düzenleniyor. Bu kapsamda her sene 10’a yakın turnuvada 100’e yakın yarış yapılıyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu