EğitimGündemManşet

EN YÜKSEK HARCAMA EĞİTİME

İl Koordinasyon Kurulu Vali Çiçekİl Koordinasyon Kurulu Vali Çiçek başkanlığında toplandı.

İl geneli yatırımların değerlendirildiği 2016 yılı 2. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) 112 Acil Çağrı Merkezi toplantı salonunda, Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, ilçe kaymakamları, bölge müdürleri, kurum ve kuruluşların müdürleri, ilçe belediye başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında çağın hızlı geliştiğini, işlerin zamanında bitirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Çiçek şunları söyledi:

“Muğla il genelinde 2016 yılı Mart sonu itibariyle Kamu Kurum ve Kuruluşlarının 2 milyar 590 milyon 847 bin lira proje tutarlı işi bulunurken bu projeler için, önceki yıllarda yapılan harcama tutarı 840 milyon 736 bin liradır. 2016 yılı için kurumlara gelen 263 milyon 425 bin lira ödenekten 2016 yılı Mart ayı sonu itibariyle 53 milyon 831 bin lira harcama yapılmış olup, nakdi gerçekleşme oranı yüzde 20, fiziki gerçekleşme oranı ise yüzde 48’dir. Yapılan değerlendirme sonucu sektörler bazında en yüksek harcamanın 23 milyon 840 bin lira ile eğitim sektörü, ikinci sırada 19 milyon 395 bin lira ile sağlık sektörü, üçüncü sırada 5 milyon 947 bin lira ile tarım sektörü, dördüncü sırada 3 milyon 28 bin lira ile ulaştırma sektörü gelmektedir. Kuruluşlar itibariyle en yüksek harcamayı 21 milyon 653 bin lira ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yaparken İl Sağlık Müdürlüğü 19 milyon 395 bin lira ile ikinci, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü 4 milyon 978 bin lira ile üçüncü, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü 2 milyon 561 bin lira ile dördüncü sıradadır.”

Muğla’da 230 projeden 11’inin tamamlandığını, 120’sinin devam ettiğini söyleyen Vali Çiçek, 26 projenin ihale aşamasında olduğunu, 73 projeye ise henüz başlanmadığını kaydetti.

Vali Çiçek’in açılış konuşmasının ardından bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi.

Yatırımcı kuruluş müdürlerinin sunumları ile devam eden toplantı, yapılan genel değerlendirmenin ardından sona e

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu