ÇevreGündemManşet

PATLAYAN BORULAR VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARTTI

patlayan_borular (5)Bodrum’da yaz boyunca patlayan borular nedeniyle devam eden su sıkıntısı bitmek bilmiyor.

Önceki gün Yokuşbaşı Mahallesi Kağızman Sokak ile Dr. İsmail Can Sokak arasında bulunan evlerin bazılarının duvarlarından su akmaya başladı. Evini su basan vatandaşlar duruma tepki gösterirken, saatlerdir hiçbir yetkilinin de kendilerine yardım etmediğini söylediler.

Evin Kağızman Sokak kısmındaki duvardan akan sular evdeki bazı eşyalara zarar verirken, evi su basan vatandaşa komşuları yardım etti. Odaları dolduran suyu devamlı havlu ve kürek yardımıyla dışarıya döken vatandaşlar, “ Yeter artık, aylardır bu sıkıntıyı yaşıyoruz” dediler.

Bazı vatandaşlara Kağızman Sokak üzerinde devamlı boru patladığını, bazı istinat duvarlarının çökme tehlikesi geçirdiğini söylediler.

Öte yandan bir diğer vatandaş ise MUSKİ yetkilileri ile görüştüklerini ve kendilerinin konuyla ilgileneceklerini söylediklerini belirterek, “ Her seferinde gelip kazıyorlar, 2 gün su duruyor sonra başka yerde patlıyor. Duvarlardan su geldiği için kaç saattir elektriksiziz. Yetkililer artık bu işe bir an önce çözüm bulsun. Biz susuz kalıyoruz ama su boşa akıyor” dedi.

Yine Kağızman Sokak üzerinde bulunan bir başka evin istinat duvarının arasından da su gelirken, su saatlerce evlerin arasından ve dar sokaklardan akarak israf oldu.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu