GündemKültür SanatManşet

8 KADINDAN 40 FOTOĞRAF

Bodrum-kadın-sergisiTürkiye’nin farklı illerinden 8 kadının bir araya gelerek oluşturduğu “İsimsiz” adlı fotoğraf sergisi Bodrum’da açıldı.

Oasis Alışveriş Merkezi Sümbül Sokak’ta açılan sergide 8 kadının 5’er eseri bulunuyor. İlki Ankara’da açılan sergi, Kuşadası ve Marmaris’in ardından Bodrum’a geldi. Kadını konu alan fotoğrafların Bodrumluların beğenisine sunulduğu sergi, alışveriş merkezi içinde ilgi görüyor.

Yaşamını Aydın’da sürdüren Nadire Günday “İsimsiz” adlı sergiyle ilgili şu bilgileri verdi:

“8 kadın bir araya gelip, 8 kadının bakış açısıyla fotoğraflar çekelim dedik ve bunları sergileyelim dedik. Buradaki arkadaşlarımızın hepsinin bireysel çalışmaları ve sergileri var. Kadını anlatan ortak bir çalışma yaptık. Kadına dair fotoğraflarımızla ilk sergimizi Ankara’da açtık. Daha sonra Kuşadası, Marmaris ve Bodrum’a geldik. En son 8 mart 2017 tarihinde İzmir’de açacağımız sergiyle final yapacağız. Ben Aydın’da yaşıyorum. Diğer arkadaşlarım da Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşıyorlar. Böyle bir oluşum ortaya çıktıktan sonra bunun içinde kimler olabilir, kimlerle ortak bir çalışma yapabiliriz diye düşünüp isimler belirlendi. Farklı illerden olmasına özen gösterdik ki; herkes kendi ilinde serginin açılışı için yardımcı olsun. Burada her 8 fotoğrafçı arkadaşımızın 5’er eseri var. Kadına dair, yaşama dair fotoğrafları, konuda bütünlük, teknikte bütünlük olmak kaygısıyla oluşturduk” diye konuştu.

Sergi 31 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu