AsayişÇevreGündemManşet

KOYUNBABA HALK PLAJINA SALDIRI

IMG_8049Bodrum Belediyesi ve bölge halkı tarafından sezon başında, Koyunbaba Plajına şezlonglar, şemsiyeler ve duş kabinleri yerleştirilerek bir halk plajı oluşturuldu.

Geçtiğimiz gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yaklaşık 60 adet şezlong ve duş kabinleri kırıldı. 25 adet şemsiye ise üzerine benzin dökülerek yakıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Jandarma ekipleri suçluların peşine düştü.

Yapılan saldırıya duyarsız kalmayan Bodrum Yarımadası Çevre Koruma Platformu ile Gümüşlük Platformu üyelerinin de bulunduğu çok sayıda vatandaş sahilde saldırıyı protesto etti. Kırılan şezlong parçalarını ve üzerinde “Şemsiyeye ateşle yaklaşma”, “Her türlü talana son”, “Şemsiyeyi yakarsan güneş de seni yakar”, “Güneş geldi kaç kaç, şemsiyeni aç aç”, “Kıyılara  halkındır”, “Halk plajına sahip çıkıyor” ve “Vandallığa hayır yazılı dövizleri taşıyan eylemciler elde kalan az sayıdaki halk plajını ne pahasına olursa olsun savunacaklarını dile getirdiler.

Gümüşlük Platformu Sözcüsü İbrahim Hakkı Zırh, Bodrum kıyılarının rant uğruna yağmalana yağmalana bu hale geldiğini dile getirdi.

Bölgedeki bir sitede yaşayan Taner Kayer, 15 yıldır sürekli Gümüşlükte yaşadığını ve bahse konu plajın rant uğruna ele geçirilmeye çalışıldığını ifade ederek şunları söyledi:

“Buradaki plajımız bir takım sermaye grupları tarafından daha önce elimizden alındı. Çabalarımız sonucu buraya tekrar kavuştuk fakat kendi çabalarımızla yaptığımız ve belediyenin de destek sağladığı şezlonglarımızın geçen akşam yaklaşık 60 tanesi kırıldı. Derme çatma da olsa yaptığımız duşlar sökülüp denize atıldı. Biz artık bu vandalizmi yaşamak istemiyoruz. Güzel, medeni, çağdaş bir plajda denize girmek istiyoruz. “

Yaklaşık bir saat süren eylem sonrası vatandaşlar bölgeden ayrıldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu