AsayişGündemManşet

TEMMUZ AYINDA 424 OLAYA MÜDAHALE ETTİ

büyükşehir itfaiyesi temmuz ayında 424 olaya müdahale etti (3)Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, temmuz ayında il genelinde 424 olaya müdahale etti.

Muğla ili genelinde 40 noktada vatandaşların güvenliği için hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, temmuz ayı içerisinde; 29 ev, 2 işyeri, 17 araç yangını, 22 baca ve depo yangını, 31 orman yangını, 217 çeşitli ot yangını, 106 kaza ve kurtarma olmak üzere toplam 424 olaya müdahale etti.

Bodrum yarımadasında meydana gelen çöp yangınlarına müdahaleye İtfaiye Dairesi Başkanlığı koordinesinde MUSKİ, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü, Muğla 911 Arama Kurtarma Ekipleri, AKUT, ORTEM ve Bodrum Belediyesi Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri de destek verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Raşit Çöl, havaların ısınmasıyla birlikte artan yangın olayları için vatandaşların da daha duyarlı ve dikkatli olması gerektiğini söyledi. Raşit Çöl açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Muğla’nın 40 noktasında vatandaşlarımızın güvenliği için 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. Eş zamanlı çıkan yangınların söndürülmesinde bizlere destek veren tüm kurum ve kuruluşlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu