REKLAM ALANI

Bodrum Time | Bodrum Güncel Haberleri

idem

TEPECİK KAFE DAVASINA BERAAT

bodrum time
TEPECİK KAFE DAVASINA BERAAT
66
01 Temmuz 2016 - 10:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Kocadon-Tepecik Kafe DavasıTepecik Kafe ile ilgili 2014 yılında bir vatandaşın şikayeti üzerine Mülkiye Müfettişi tarafından yapılan incelemeler sonrasında bir rapor hazırlandı. Bahse konu rapor doğrultusunda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve eski İmar Müdürü Haluk Ayti hakkında dava açıldı.

1. Asliye Ceza Mahkemesinde, 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefet, görevi kötüye kullanmak ve imar kirliliği suçlamasıyla yargılanan Başkan Kocadon hakkında bugün karar duruşması görüldü. Duruşmaya avukatların yanı sıra İmara Aykırı Yapılarla Mücadele ve Koordinasyon Birimi Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Turgay Kaya, birimin sorumlusu İnşaat Yüksek Mühendisi Onur Çevik ve diğer teknik ekip katıldı.

Mahkeme, Başkan Mehmet Kocadon ve Haluk Ayti’nin üzerine atılı suçlardan beraatine karar verdi.

Davanın sonucunda, İmara Aykırı Yapılarla Mücadele ve Koordinasyon Biriminin hazırladığı teknik altyapıyı içeren savunmanın etkili olduğu öğrenildi. Aynı birim, Tepecik Kafenin sökülmesiyle davayla ilgili İmar Kirliliği suçunun da düşmesine olanak sağladı.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. İmtiyaz Sahibi : Selda KIZIL Web Tasarım : UÇARSOFT