GündemKültür SanatMagazinManşet

NEJAT İŞLER’DEN SANATA BÜYÜK DESTEK

Bodrum-Ünlü oyuncu Nejat İşlerÜnlü oyuncu Nejat İşler’in, Muğla Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileriyle oluşturduğu Bodrum Deneme Sahnesi adlı tiyatro grubu “Beyaz Yalanlar” adlı tiyatro oyunuyla seyirci karşısına çıktı.

Ayşe Bayramoğlu’nun yazdığı, Nejat İşler’in genel koordinatörlüğünü yaptığı Beyaz Yalanlar adlı tiyatro oyununda perde arkası da sinevizyonda canlı yayınlanarak farklı bir tiyatro çalışması izleyicilere sunuldu.

Önceki akşam Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezinde sahnelenen oyuna Bodrumlular yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul Şehir tiyatroları yönetmenlerinden Arif Akkaya’nın yönetmenliğini, Ümit Ertemiz’in teknik yönetmenliğini yaptığı oyunda Beldem Şengül, Bilgesu Gökçearslan, Burçin Yel, Serkan sesli ve Simge Ece Çağlar sahne aldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine 1 yıldır eğitim eğitim veren Nejat İşler, öğrencilerini yakından takip etti.

Gümüşlük Gençlikspor’un başkanlığını da yapan ünlü oyuncu Nejat İşler oyun öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Geçen sonbahardan bu yana Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesindeki öğrencilerimizle birlikte çalışmalara devam ediyoruz” diyen İşler konuşmasına şöyle devam etti:

“Uzun süre bir oyun bulmaya çalıştık. Sonra uygun bir oyun bulduk ve Acıbadem Hastanesinin desteği ile onların konferans salonunda çalışmalarımızı gerçekleştiridk.  Şimdide Bodrum Belediyesinin desteği ile burada oyunumuzu oynuyoruz. Amacımız, Bdrum’da kış aylarında da sahne açan bir tiyatro grubuna sahip olmak ve Bodrum’da yaz kış sahne açmak” diye konuştu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri sahne performansıyla izleyicilerden tam not aldı.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu