GündemKültür SanatManşet

TÜRKİYE ŞAMPİYONU KARYA ÇİÇEKLERİ’NDEN BAŞKAN KOCADON’A ZİYARET

karya_cicekleri (1)Minikler Geleneksel Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonasında birinci olan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü’nün şampiyon sporcuları, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarette başarılı sporculara, Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü Başkanı Akın Rüştü Fetvacı, kulüp eğitmenleri, Ortakent – Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Erdem Aydın ile sporcuların aileleri eşlik etti. Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Konya-Akşehir’de Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Minikler Türkiye Şampiyonası gerçekleştirildi. Minikler Geleneksel Düzenlemeli Dal kategorisinde 13 ekip arasından 91.40 puanla Bodrum’a Türkiye Şampiyonluğunu getiren Karya Çiçekleri, başarılarını Başkan Kocadon ile paylaştı.

Başkan Kocadon Bodrum’u Türkiye’de en güzel şekilde temsil ettikleri için şampiyonlara teşekkür ederken; “Bizler için önemli olan sağlıklı nesiller yetiştirmek. Ailelerin desteği de çok önemli çünkü sizler inanıyorsunuz, çocuklarınıza inanıyorsunuz, güveniyorsunuz ve onları eğitmenlerine teslim ediyorsunuz. Öğrencilerimiz, ailelerini ve  gençleri örnek alarak bu günlere geliyorlar. Bodrum, Türkiye’nin gözünde farklı bir bölge ama ben her zaman söylüyorum: Avrupa’nın ve Dünya’nın çağdaş olduğuna inanan, eğitim düzeyinin yüksek olduğuna inanan, en modern yeri neresiyse gelsin Bodrum’da yarıştıralım. Canlı şahitleri de öğrencilerimiz. Onun için sizlerin özverisi benim için çok önemli. Bugün bu koltukta ben oturuyorum, yarın bekli de bu öğrencilerimizden birisi oturacak.  İşte benim görevim buraya modern, Atatürkçü, çağdaş,  sağlıklı bir nesil yetiştirmek. Sizler, bizlerin gururu, onurusunuz. Bodrum’u orada en güzel şekilde temsil ettiniz. Hepinizle gurur duyuyorum” dedi.

Ziyarette ayrıca Ortakent – Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Halk Oyunları ekibinin 2 – 3 Eylül 2016 tarihlerinde Tekirdağ’da düzenlenecek olan Halkoyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında yarışacakları belirtildi.

Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Gençlik Spor Kulübü sporcuları ile beraberindeki heyet, Başkan Mehmet Kocadon’a yaptıkları ziyaretin ardından Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ’ı da ziyaret ederek desteklerinden dolayı kendisine teşekkür etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu