GündemKültür SanatManşet

17.DANS FESTİVALİ SÜRÜYOR

uluslararasi_bodrum_dans_festivali (7)Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile Bodrum Dans Kulübü tarafından düzenlenen Uluslararası Bodrum Dans Festivali, üçüncü gününde yine birbirinden güzel dans gösterilerine ev sahipliği yaptı.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğinde gerçekleşen üçüncü gün gösterilerinde Bodrum Yarımadasında faaliyet gösteren okulların 16 yaş altı dans gruplarının gösterileri sergilendi. 172 minik dansçının sunduğu 14 farklı dans gösterisini Bodrum Kalesi Kuzey Hendeğini dolduran bin 500 kişi izledi.

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci; Bu yıl dans gruplarının festivale katılımlarının geçen yıla oranla daha yüksek olduğunu belirterek bunun sebebini Bodrum’da yaşayan halkın sosyal aktivitelere olan ilgisinin her geçen yıl artmasına bağladı. Uluslararası Bodrum Dans Festivali ve Dünya Dans Günü Kutlama Şenlikleri gibi etkinliklerin de dansa olan ilginin artmasında büyük rol oynadığını belirtti. Bu yıl Bodrum’da yaşayan 671 kişinin bu gösterilerde sahne aldığını belirten Özvezneci, bundan duyduğu menmumiyeti de dile getirdi ve emeği geçen eğitmen ve antrenörleri tebrik etti.

Bodrum’un erken sezonuna hareket kazandırmak için her yıl Mayıs ayının son haftasında düzenlenen “Uluslararası Bodrum Dans Festivali” Unesco Milli Komitesi kararı ile 2016 yılında Unesco Logosu taşımaya hak kazanan ülkemizdeki ender organizasyonlar arasında yer alıyor.

Festival, önümüzdeki günlerde kostümlü kortej yürüyüşü, Türk ve Yabancı grupların dans gösterileri ve Türkiye Dans Sporları Federasyonu Salsa Yarışması gibi etkinliklerle devam edecek.

Halka açık ve ücretsiz düzenlenen Uluslararası Bodrum Dans Festivali 29 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu