GündemManşetSpor

Bodrum Global Run-3 başlıyor

bodrum global run 3 (2)Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle, Global Liman İşletmeleri’nin Bodrum Cruise Port ev sahipliğinde gerçekleşecek “Bodrum Global Run 3”, 15-17 Nisan’da Bodrum’da yapılacak.

Birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak Bodrum Global Run 3’ten elde edilecek gelirle, TOÇEV ve Parıltı Derneği’ne katkıda bulunacak. Geçtiğimiz yıl Karadağ’da yapılan Global Run’ın bir benzerinin Malta’da da düzenlenmesi hedefleniyor.

Global Liman İşletmeleri’nin gerçekleştirdiği Bodrum Global Run 3 için yapılan çalışmalar, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Cruise Port Liman Müdürü Gonca Uygun’un katıldığı basın toplantısı ile paylaşıldı. Bodrum Cruise Port Liman Müdürü Gonca Uygun yaptığı konuşmada; “Amacı ve konumu ile iyilik ve güzelliklerle dolu Bodrum Global Run’un 3.sü için bugün burada bizlerle olduğunuz için çok teşekkür ediyoruz. Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle, Global Liman İşletmeleri’nin Bodrum Cruise Port ev sahipliğinde gerçekleştireceği Bodrum Global Run 3 bu yıl da Bodrum Belediyesi’nin desteği ve Bodrumluların eşsiz misafirperverliği sayesinde 15-17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Antrenman Yap organizasyon firmasının uzmanlığı ve tecrübesiyle hayata geçirilmesine destek verdiği Bodrum Global Run’da bu yıl, çeşitli markalara iyilik için koşulan bu yarışta sponsor olma olanağı sağlandı. Bu yıl da koşudan elde edilen gelir, TOÇEV ve Parıltı Derneği’ne bırakılacak. Her yıl bildiğiniz gibi elde edilen gelirleri çeşitli STK’lara veriyoruz. Ücretlerin bizimle alakası olmuyor. Aldığımız bütün ücretleri TOÇEV ve Parıltı Derneği’ne vereceğiz. Bildiğiniz gibi ilkini 2014 yılında yaptığımız, geleneksel hale gelen bu yarış aralarında ünlü isim ve markaların da bulunduğu kurumsal ve bireysel katılımlarla büyük ilgi görüyor. Bugün sabah baktığımda yaklaşık 1100 kişi kaydolmuştu ve artarak devam ediyordu. İçinde ilk defa bu kadar kurumsal grupların yer aldığını görüyoruz. Çok sevindik bu işe. Kısmetse seneye bu yarışı daha da geliştirmeyi düşünüyoruz. Bodrum Global Run’da bu yıl da sanat ve medya dünyasının ünlü isimlerini ağırlamaya hazırlanıyoruz. Yine birbirinden renkli görüntülere sahne olacak yarış için kayıtlarımız 15 Şubat’ta başladı ve 12 Nisan’da sona erecek. Bodrum Global Run 2016’da Genel Klasman’da kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren ilk 5 kişiye ve yaş kategorilerinde dereceye giren ilk 3 kişiye renkli özel ödüller vereceğiz. Ayrıca engelli sporcularımız da bu yıl, özel bir klasmanda kendi aralarında yine yarışacaklar ” dedi.

Konuşmasına sporun kendi hayatındaki öneminden bahsederek başlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da; “Spor benim yaşam tarzım. Bakın 3 yıldır aralıksız Bodrum koşusu yapılıyor. Her yıl katılımcı sayısı artarak devam ediyor. Bu aynı zamanda spor turizminin de Bodrum’da bir başlangıcı. 3 yıldan bu yana katılan sporcu sayısı giderek arttı. İleri yıllarda daha da artacak. Nisan ayında, Bodrum’un hem turizmine hem ekonomisine büyük katkı sağlayan bir yarış olmaya başladı. İşte bunu örnek alan birçok spor kurumları da Bodrum’da değişik aktiviteler yapmak için belediyemize müracaat ediyorlar. Bodrum’da spor turizmini başlattıkları için bu yarışın öncülüğünü yapan bu güzel Cruise Limanımıza teşekkür ediyorum. Bu organizasyonun güzel bir yanı da el edilen gelirin kurumlara ve derneklere verilmesi. Emeği geçen, düşünen, bugünlere getiren, Bodrum’a inanarak bu mücadeleyi sürdüren bu koşuyu aralıksız devam ettiren spor turizmine katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Koşu tarihinde Bodrum’un çok daha kalabalık olacağını, sporcuların aileleri ile birlikte Bodrum’a geleceğine inanıyorum. Onlar hem yarışacaklar, hem de tatillerini yapacaklar. Şimdiden herkese başarılar diliyorum” dedi.

PROGRAM


15 NİSAN 2016 CUMA
15.00 Bodrum Cruise Port’ta Etkinlik Alanı’nın Açılışı ve Sporcu Kiti Dağıtımı Başlangıcı
19.00 Etkinlik Alanı Kapanış

16 NİSAN 2016 CUMARTESİ
08.00 – 08.40 Bodrum Cruise Port’tan başlayan “Parkur Tanıtım & Antrenman Koşusu 5K”
10.00 Etkinlik Alanı Açılış ve Sporcu Kiti Dağıtımı Başlangıcı
13.30 – 16.00 Bodrum Cruise Port’tan hareket edecek olan “Global Run Tekne Turu”
(Yarışmaya kayıt olup tekne turu için başvuran ilk 210 kişi ile sınırlıdır.)
17.00 – 17.30 Yarışma Brifingi
17.45 Arbella ile Makarna Partisi
19.00 Etkinlik Alanı Kapanış

17 NİSAN 2016 PAZAR
08.00 Etkinlik Alanı Açılış ve Sporcu Kiti Dağıtımı Başlangıcı
09.00 Sporcu Kiti Dağıtımı Sona Ermesi
10.00 Bodrum Global Run 2016 Start
11.30 Ödül Töreni

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu