Gündem

Türk Yerel Hizmet-Sen ile sözleşme imzalandı

Turk yerel hizmet sen (5)Türk Yerel Hizmet-Sen ile Bodrum Belediyesi arasında imzalanan “Memur Sosyal Denge Sözleşmesi” yenilendi.

Türk Yerel Hizmet Sendikası Genel Başkanı İlhan Koyuncu ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Memur Sosyal Denge Sözleşmesini yeniden imzaladı. 2019 yılının 3’üncü ayına kadar geçerliliği olacak sözleşme için düzenlenen imza töreni, Bodrum Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Törene Türk Yerel Hizmet-Sen Denizli-Muğla Şube Başkanı Ergün Kırlı, Şube Başkan Yardımcısı Süleyman Satılmış ile Türk Yerel Hizmet-Sen temsilcilerinden Yaşar Yıldız ve Bodrum Belediyesi Basın Yayın Hakla ilişkiler Müdürü Ummahan Yurt da eşlik etti.

Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, imza töreni öncesi yaptığı açıklamada; “Başkanımızın süresi içinde bu sözleşmeyi Bodrum’da 2010 yılında ilk defa başlattık. Başkanım, ilk encümen toplantısında bizleri kabul etti ve orada ‘mali hizmetler müdürümüz incelesin, baksın. Memurlarımız çalışanlarımız için gereğini yaparız’ dedi. Ve geldiğimiz noktada -ki biz bunu hep söylüyoruz- hem sendika hem çalışanlar adına Sayın Belediye Başkanım size kocaman bir teşekkür etmek istiyorum. Çünkü şu anda, Muğla’da ve ilçelerimizde en yüksek sosyal devlet tazminatını veren Bodrum’da sizsiniz sevgili Başkanım. Bu sözleşmemizi de Türkiye geneline yayacağım. Bodrum Belediyesi’ndeki yaptığımız örnek bir sözleşmedir ve herkese örnek olsun diyoruz.” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise sözleşmenin çalışan memur personele hayırlı olmasını dileyerek, “Bodrum’da kapanan 10 tane belediyeden 1 tane memur arkadaşımı havuza koymadım, kendi isteyenlerin dışında ki bu da çok önemli. Birçok belediye biliyorsunuz havuza koydu, başka yere koydu ama biz kendi isteklerinin dışında hiçbirini koymadık. Belediyedeki hizmetleri yapan bu arkadaşlarımız, gece gündüz çalışıyorlar. Ben hep şunu söylüyorum: Bodrum farklı bir bölge, diğer bölgeler gibi değil. Çünkü bizde değişken bir nüfus var. Nüfusumuz bir anda artıyor yani bir anda milyonları buluyoruz, özellikle uzun süren bayram tatilleriyle. Peki, bu çalışmaların hepsini kim yapıyor? Bu arkadaşlar yapıyor, gece gündüz çalışarak yapıyorlar. Yani nüfus bir milyon 6 yüz bine çıktığında, devlet bana ‘senin 50 tane memurun var, al 200 tane’ demiyor ama bu sefer bu arkadaşlar farklı bir şekilde performans sergiliyorlar, dolayısıyla da bu açığı kapatmaya çalışıyorlar. Sonuçta bir emektir bu, bir çalışmadır bu, bir özveridir bu. Ben de hep bunu söylüyorum: benim personelim rahat olacak ki, huzurlu olacak ki kendisini işine adapte edebilsin. Onun için de, arkadaşlar hazırlayıp geliyorlar. Biz de maliyet kısımlarını arkadaşlarla konuşuyoruz. Biz bunları ödeyebilir miyiz, sıkıntı yaşar mıyız, diye. Tamam, başkanım, biz hallederiz bunu diyorlar. Ben de diyorum ki; siz bunu hak ediyorsunuz, helal olsun diyorum. Böylece imzayı da sizinle beraber atıyoruz.” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
slot siteleri bahis siteleri hacklink