EğitimEkonomiGündemManşet

SERTİFİKALARINI ALDILAR…

Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar OdasıBodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile İş-Kur İl Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği düzenlenen girişimcilik eğitimleri sonunda sertifika töreni düzenlendi.

Ortakent Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan srtifika törenine, Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız,  İş-Kur İl Müdür Yardımcısı Ferda Güley Ceylan, Muğla KOSGEB adına Kobi Uzmanı Fahri Dağlar, Bodrum Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı ve sertifika alacak olan girişimciler katıldı.

Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez’in ev sahipliği yaptığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Erdoğan Başeymez, yapılan protokoller sonucunda düzenlenen eğitimlerin 9’ar gün sürdüğünü açıkladı.

Başeymez’in ardından konuşan Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, girişimciler için devletin her türlü imkanı sağladığını belirterek şunları söyledi:
“Devletin sağladığı imkanları girişimcileirn ayağına getirmek için Esnaf ve Sanatkarlar Odalarımız, KOSGEB, İŞ-Kur ve GEKA işbirliği içerisinde çalışmaktadır. Eğitimlerde aldığınız bilgileri çok iyi değerlendirin. Hazırlıyacağınız projelerde acele etmeyin, geçebilecek projeler hazırlayın ve desteği alın” dedi.

Sertifika töreninde konuşan diğer bir isim ise İş-Kur İl Müdür Yardımcısı Ferda Güley Ceylan oldu. İş-Kur’un çalışmaları hakkında girişimcileri bilgilendiren Ceylan şunları söyledi:
“Aktif bir şekilde iş başı eğitim programlarımız düzenleniyor. Bu programlarda 6 ay boyunca bin 300 lira ödeme yapılmakta. Bu çerçevede geçtiğimiz yıl bin 701 kişi için 3 milyon 667 bin lira para ödendi” dedi.

Sertifika alan girişimcilerin hazırlayacakları projelerle KOSGEB’e müracaatları ve sonrası hakkında bilgilendirmelerde bulunan Muğla KOSGEB temsilcisi Kobi Uzmanı Fahri Dağlar, girişimcilere verilen desteğin 30 bin liradan 50 bin liraya çıktığını belirterek şöyle konuştu:
“Bu sertfika ile KOGEB’e başvurarak girişimcilik haklarına sahip olacaklar. Girişimcilik hakkında ortada dolaşan çok fazla bilgi kirliliği var. Yasa değişmediği sürece, sertfikaların, işyerini açılışından sonra 2 yıl süresi var. Dier türlü sertifikalar süresiz. Aralık ayında yapılan revizyonla girişimcilik desteği 50 bin lira hibe, 100 bin lirada geri ödemeli desteğimiz var” dedi.

Dağlar konuşmasında girişimcileri, son dönemde ortaya çıkan dolandırıcılara karşı dikkatli olması gerektiği konusunda uyardı.

Konuşmaların ardından eğitimlerini başarıyla tamamlayan girişimcilere sertifikaları verildi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu