EkonomiGündemManşetTurizm

EMİT’TE BODRUM RÜZGARI

Bodrum-emitt 2016Bu yıl 20. kez düzenlenen EMITT (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı) İstanbul’da başladı.

Dünyanın en büyük 5 turizm organizasyonu arasında yer alan fuarda, aynı holde bulunan turkuaz kıyılarının stantları ziyaretçi akınına uğradı. Fuarın açılışında Bodrum, Marmaris, Fethiye Turizm Konseyi tarafından ortak kokteyl düzenlendi.

Fuarın açılış gününde gerçekleşen etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ev sahipliği yaptı.

Bodrum Ticaret Odası tarafından hazırlanan Bodrum standında turizmcilerle görüşen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Ticaret Odası Meclis Başkanı İlhan Ersan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Bodrum standını Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal başta olmak üzere Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla milletvekilleri Akın Üstündağ ve Nurettin Demir başta olmak üzere çok sayıda milletvekili, belediye başkanı turizmci ziyaret etti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon 2016 yılının turizm açısından daha iyi geçmesi için birçok kulvarda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Bu yıl bölgemize gelecek turist sayısını arttırmak için bir çok kulvarda çalışıyoruz. Fuarlara katılıyor, turizmcilerle bir araya geliyoruz. Önümüzdeki günlerde TAV  ile birlikte Bodrum’da yaklaşık bin yabancı gazeteci, tur operatörü ve sosyal medyanın önemli isimlerini ağırlayacağız. Tabi tüm bu çalışmaların yanında Bodrum Marmaris Fethiye Turizm Konseyi olarak da birlikte projeler üretiyoruz. Buradaki bu birliktelik bölgemiz açısından çok önemli.” dedi.

Bodrum, Marmaris ve Fethiye’nin oluşturduğu “Turkuaz Kıyıları”na EMITT’te yoğun bir ilginin olduğu belirten Başkan Mehmet Kocadon konuşmasına şöyle devam etti:

“Standımızı ziyareti sırasında Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal’la sohbet ettik. Bakanımıza son zamanlarda Bodrum için yapmış olduğumuz hem sosyal medyadaki tanıtım atağı hem Avrupa’nın birçok bölgesinden, 1000’e yakın tur operatörleri satış elemanları, turizm köşe yazarlarını getirmekle yapacağımız olan çalışmalarımızdan bahsettik, kendisi bu çalışmalarımızdan dolayı teşekkür etti. Biz de kendisine teşekkür ettik. Çünkü  uzun zamandır bakanımızla böyle yan yana gelememiştik. Bakanımızın, özellikle turizm bölgelerine göstermiş olduğu bu ilgiden, hem turizmci olarak – benim de birinci geçim kaynağım turizm- hem de Bodrum Belediye Başkanı olarak son derece memnunuz. Bakanımız da inşallah en kısa zamanda Muğla ve ilçelerine ziyaret sözü verdi, sayın bakanımızı bekliyoruz. Bu arada hem Başbakanımızın hem bakanımızın açıklamasını yaptığı 6.000 dolarlık uçak katkı paylarının bir an önce bakanlar kurulundan geçmesi ve resmi gazeteden yayınlanmasını bekliyoruz.”

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu