EğitimGündemManşetTurizm

SOMALI GENÇLERE BÜYÜKLERDEN ZİYARET

rüzgar enerji bertan korkmaz (1)Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) tarafından, Soma Kaymakamlığı, Soma Çocuk Gençlik Gelişim Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen ’Maden Somalı Gençlerin Kaderi Olmamalı’ projesi kapsamında, Bodrum Ortakent – Yahşi Temenos otelde eğitim alan Somalı gençlerin önemli ziyaretçileri vardı.

Eğitimlerine devam eden gençlere, Rixos müdürü Mehmet Tulunay ile Rüzgar Elektrik Üretim A.Ş. genel müdürü Bertan Korkmaz ayrı ayrı ziyaretlerde bulundu.

Gençlerin ilk ziyaretçisi Mehmet Tulunay, turizme hayalle başladığını belirterek,  “benim hayalim yıllar öncesi böyle önemli mevkiler değildi. O zaman ekonomik olarak içerisinde bulunduğumuz koşullar daha da zordu. İstediğimiz her şeye sahip olamıyoruz kaldı ki bugünkü gibi çok olanak yok, size oranla daha şansız, sizden daha zor ortamlarda bu sektöre başladım. İstediklerimi alabilecek bir ekonomiyi kazanabilmek ve turizmi yapabileceğim bir iş olarak görmek bu gün burada olmamın temellerini attı” dedi.

Somalı gençlerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Tulunay, “bu tür projelere önem veriyorum, sizler böyle bir projede yer aldığınız için birçok arkadaşınıza göre daha şanlısınız, bundan sonraki süreçte de sizler için elimden geleni yapacağım” dedi.

Projenin en önemli destekçisi olan Rüzgar Elektrik Üretim A.Ş. ‘nin Genel Müdürü Bertan Korkmaz ise ziyaretinde verilen eğitimleri yerinde gördü.

Ziyaret sonrasında bu tür projelere önem verdiklerini vurgulayan Korkmaz, “ülkemizdeki çeşitli sektörlerde eğitimli gençlerin olması bizler için çok önemli. Sizler böyle bir projede yer aldığınız için birçok arkadaşınıza göre daha şanlısınız. Sizleri tanıdığım ve böyle bir projeye destek verdiğimiz için mutluyuz” dedi.

Bertan Korkmaz, bundan sonraki süreçte de ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu