Manşet

103. Yılı için Anma Programı Düzenlendi

Vali Akbıyık Dereceye Girenlere Ödüllerini Verdi

 

Vali İdris Akbıyık, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programına Katıldı

Vali İdris Akbıyık, İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabulünün 103.Yıldönümü münasebetiyle düzenlenen anma programına katıldı.

“Hakkıdır Hakk’a tapan milletimin istiklal” diyerek her bir kelimesiyle gücüne güç katan, büyük bir aşkla, coşkuyla, heyecanla söylediğimiz İstiklal Marşı’mızın kabulünün 103. yıl dönümü ve İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy, Muğla’da düzenlenen programla anıldı.

12 Mart İstiklal Marşı’mızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘İstiklal Marşı’mızın Tamamını Ezbere Güzel Okuma’ ve ‘Özlü Söz’ yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini Vali İdris Akbıyık’tan aldı.

Anma programı Muğla Turgutreis Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘Türk’ün Özü, Akif’in Sözü’ adlı oratoryonun sergilenmesiyle sona erdi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu