DünyaManşetSpor

Bodrumlu Gençler Dünya Kupasına Gidiyor

Milli Dansçılar Dünya Kupası Hazırlıklarını Tamamladı

 

Bodrum Dans Kulübü Modern Dans ve Jazz Dans Milli Sporcuları, Türkiye Şampiyonu ve Avrupa Şampiyonu olmalarının ardından Dünya Kupası hazırlıklarını tamamladılar.

28 Haziran’da Portekiz’in Braga şehrinde 62 ülkeden 7700 dansçını yarışacağı Dünya Dans Kupasında Modern Dans, Jazz Dans ve Bale branşlarında 38 farklı koreografi ile yarışacaklar.

Yaşları 9 ile 11 arasında değişen Bodrum Dans Kulübü Modern Dans Bölümünün 21 dansçısı, 4 veli ve 2 antrenör eşliğinde 28 Haziran’da Bodrum’dan Braga’ya hareket ediyorlar.

Milli Takım Antrenörü Alona Burlakova ve Modern Dans eğitmeni Alla Hasiuk eşliğinde yarışmalara katılacak olan kafile Braga’da 6 gün sürecek yarışmalarda 62 ülkeye karşı yarışacaklar.

Ayrılış öncesi son provalarını veliler için yapan dansçılar, muhteşem kostüm ve koreografileri ile 38 farklı koreografiyi velilere sergilediler. Veliler tarafından büyük alkış ve övgü alan dansçılar, son provalarını da tamamlamış oldular.

Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci grup hakkında şunları söyledi:

“Bodrum Dans Kulübü son 3 yıl içerisinde 69 milli sporcu yetiştirerek Muğla tarihinde görülmemiş boyutta büyük bir başarıya imza attı. Bugün son provalarını velilerin de katılımı ile izlediğimiz 21 dans sporcumuz 2 gün içerisinde Portekiz’e hareket edecek.

Dünyanın 62 ülkesinde yapılan ön elemeler sonucunda Dünya Finallerine katılmaya hak kazanan dünyanın en iyi 7700 dansçısına karşı zorlu bir mücadele vereceğiz. Ülkemizde bu yarışmanın ön elemesi yapılmadığı için DWC komitesine kırkın üzerinde video gönderdik, jüri tarafından değerlendirildik ve ön elemeleri geçen 38 koreografimiz ile dünya kupası finallerine Türkiye’yi temsilen katılmaya hak kazandık.

Bodrum Dans Kulübü olarak daha önce bu boyutta bir yarışmaya katılmadık. Katıldığımız en kalabalık yarışmadaki sporcu sayısı 33 ülkeden 3200 sporcu olmuştu fakat bu kez 62 ülkeden 7700 sporcu ile yarışacağız.

Grubumuzun çalışmalarında bizlere salon desteği veren Muğla Büyükşehir Başkanımız Osman Gürün başta olmak üzere tüm Milli Takım Sporcu velilerimizi, dans sporcularımızı, takım antrenörümüzü ve emeği geçen tüm diğer eğitmenlerimizi kutluyoruz. 2023 yılında Türkiye ve Avrupa Şampiyonu olan Milli Sporcularımıza Dünya Finallerinde de başarılar diliyoruz” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu