GündemHayatManşet

Bodrum’da 23 Nisan Coşkusu

Garaova Tarım Park'ta Renkli Görüntüler

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Bodrum’da coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı, Bodrum Belediye Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, çocuklarla birlikte Atatürk Anıtı’na müdürlüğün çelengini sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona eren törenin ardından ise eski otogardan başlayarak Bodrum Kalesi’nde son bulan kortej düzenlendi.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programında öğrencilerin hazırladığı gösteriler ilgiyle izlenirken törene, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısını vekaleten Savcı Emrah Yıldırım, Garnizon Komutanı Albay Ertan Benli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, daire amirleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, gaziler, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

GARAOVA TARIM PARKI’NDA RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Bodrum Belediyesi Garaova Tarım Parkı’nda Bodrum Belediyesi’nce düzenlenen 23 Nisan Kolektif Çocuk Festivali’nde ise çocuklar tiyatrodan, dans gösterilerine, farklı eğitici atölyelerden palyaço gösterilerine kadar renkli görüntüler eşliğinde gün boyu eğlendi.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı etkinlikte konuşan Bodrum Belediye Başkanı Aras, “Bizlere bugünleri yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Ulu Önderimiz Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı bu vatana sahip çıkarak O’nun ilkeleri ışığında hep birlikte ilerleyeceğiz. Çocuklarımızı çağdaş ve modern dünyamızda bilimin ışığında yetişmeleri için var gücümüzle çalışacağız. Ata’mızın onlara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutluyorum.” Diyerek sahnede yanında olan çocuklarla birlikte şarkılar söylediler.

Garaova Tarım Park’ta akşam saatlerine kadar süren ve renkli görüntülerin yaşandığı Kollektif Çocuk Şenliğine Başkan Aras’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, CHP ve İYİ Parti İlçe Örgütleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Aras daha sonra çocuklarla atölyelere katılıp onlarla zaman geçirdi.

DOSTLUK KENTİNDE UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNE SALINDI

Bodrum Belediyesi’nce deprem bölgesinde Hatay ve Malatya’da kurulan dostluk kentlerinde de çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Şarkılar eşliğinde birçok etkinliğin düzenlendiği Bodrum Belediyesi Hatay Arsuz Dostluk Kenti’nde, “Bodrum Tek Yürek ve İyilik Atölyesi” gönüllülerince yapılarak gönderilen uçurtmalardan 150 tanesi buradaki çocuklara, geri kalanları ise bölgedeki köylerdeki çocuklara dağıtıldı.

Gün boyu belediye personelleri ve gönüllülerin hazırladığı etkinliklere katılan depremzede çocuklar gönüllerince eğlendi.

DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN RESİMLERİ SERGİLENİYOR

Öte yandan Bodrum Belediyesi Hatay Arsuz Dostluk Kenti’nde ki kreşin açılış gününde çocukların yaptığı resimler ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Bodrum Kalesi Haluk Elbe Sanat Galerisi’nde açılan sergide beğeniye sunuldu.

Bodrum Belediye Ahmet Aras’ında gezdiği sergi 24 Nisan Pazartesi akşamına kadar açık kalacak.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu