ManşetSiyaset

Güçbirliği’nden Milletvekili Çıkışı

Bodrum’dan Milletvekili İstiyoruz!

 

Yaklaşan seçimler öncesinde Bodrum Güçbirliği Derneği’nden çok önemli dikkat çekici bir çağrı geldi. Dernek, hangi partiden olursa olsun artık Bodrum’dan milletvekili çıkması gerektiğini ifade etti.

14 Mayıs 2023’de yapılacak genel seçimler öncesinde siyaset arenası ısınırken, Bodrum Güçbirliği Derneği’nden siyasi partilere ve Bodrum kamuoyuna dikkat çekici bir çağrı geldi. Ülkesine, vatanına, milletine, toprağına, bayrağına Atatürk’e bağlı siyasi partilere ve sivil toplum kuruluşlarına bir çağrı yapan Bodrum Güçbirliği Derneği, partilerin artık Muğla’dan 1 ve 2. Sıra milletvekili adaylıklarının Bodrum’dan çıkması gerektiğini söyledi.

Muğla’nın 13 ilçesinden en büyük ilçesinin Bodrum olduğunu belirten Bodrum Güçbirliği Derneği Başkanı Serdar Kayhan; “Bodrum en büyük ilçe ama maalesef sorunlar konusunda da en sorunlu ilçelerden biri, hatta belki de birincisi. Yerel yönetimlerle Bodrum’un sorunlarının çözülemediği ortada. Denizlerimize kanalizasyon akıyor, yollarımız çok kötü, elektrik altyapısı yetersiz. Kaçak yapılaşma almış başını gidiyor. Bodrum’da her şey çok yetersiz. Bodrum gitgide işin içinden çıkılamayacak bir kaosa doğru sürükleniyor. Bu büyük sorunların çözümü için Bodrum’un Ankara’da sesini güçlü bir şekilde duyuracak, Bodrum’da yaşayan, buranın değerlerini çok iyi bilen, ticaretinde ve sosyal hayatında, kültürel aynı zamanda manevi değerlerine hakim, bilgili ve söz sahibi olan milletvekillerine ihtiyacımız var. Cumhuriyet tarihinde bugüne kadar Bodrum’dan sadece 2 milletvekili Ankara’ya gidebilmiş. Bu da hep siyasi çekişmeler yüzünden olmuş. O yüzden Bodrum Güçbirliği Derneği olarak vatanına, bayrağına, milletine, Bodrum’a, Atatürk’e bağlı siyasi partilere, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunuyoruz; gelin hangi parti olursa olsun Muğla’dan ilk iki sıra milletvekili adayı Bodrum’dan olsun. Bunun için çabalayalım, mücadele edelim. Aksi takdirde Bodrum’un bu gidişatı hepimizi sonrasında çok üzecek. Bugünden bu gidişatı tersine çevirmek için yerel yönetimlerden milletvekillerine kadar güçbirliği yapmamız gerekiyor. Biz Bodrum’dan milletvekilleri çıkması için dernek olarak üzerimize düşen tüm sorumluluklara hazırız ve sonuna kadar desteğiz” dedi.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu