Kültür SanatManşet

Bodrum’da Geleneksel Deve Güreşleri

Katılım Hayli Yoğun Oldu

 

Bodrum’da geleneksel olarak düzenlenen deve güreşi festivalinde 150 deve mücadele etti. Renkli görüntülere sahne olan festivale binlerce vatandaş katıldı.

Bodrum Belediyesi destekleriyle düzenlenen Bodrum Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne renkli görüntülere sahne oldu. Kızılağaç Mahallesi’ndeki Kızılağaç Deve Güreşi Alanı’nda yapılan festivale Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, deve sahipleri ve binlerce vatandaş katıldı. Güreşlere Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinden gelen toplam 150 deve katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından arenada develer kıyasıya mücadele etti. Tribünlerde piknik yapan binlerce vatandaş, bir yandan güreşleri heyecanla izlerken bir yandan da cep telefonu kamerasıyla o anları görüntüledi. Renkli görüntülere sahne olan festivalde binlerce vatandaş unutulmaz anlar yaşadı.

 

Kaynak: kenttv.net

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu