EkonomiManşet

BESİAD Üyeleri, Nebil Özgentürk Söyleşisinde Buluştu

Özgentürk’ten “Hayattan ve Sanattan Hatıralar, Memleketten Anılar” Söyleşisi

 

Bodrum esnaf ve iş insanlarının sosyalleşmesi, örgütlenmesi ve iş dünyasına yönelik geliştirme faaliyetlerinde bulunmak amacıyla kurulan ve bu vizyon ile faaliyetlerine devam eden Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD), çok değerli gazeteci, yazar, belgeselci Nebil Özgentürk’ü geleneksel üye buluşmasına konuk olarak davet etti.

BESİAD. 12. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Nazlıoğlu ve yönetim kurulu,  hem üyeler arası sosyalleşmenin hem de iş dünyası ve ülke olarak zorlu süreçlerden geçerken sanatla ve kültürle nefes almak adına bir etkinlik düzenledi.

Neslihan Nazlıoğlu açılış konuşmasında “Uzun zamandır iş dünyasının yönetilemeyen ekonomisi, uygulanamayan para politikası, enflasyonla mücadele finansmana erişimdeki zorluklarımız, maliyetlerimizin artması, kur artışları derken hep iş dünyasından ekonomistleri ağırladık.  12’nci dönem yönetim kurulu olarak biz de “bir yudum nefes lazım dedik.” Bir Yudum İnsan” belgesinin yapımcısı Nebil Özgentürk’ü davet ettik. Kendisi de bize bu vesile ile kültür ve sanatla nefes almamızı sağlayacak”. Söyleşimize geçmeden önce birkaç önemli konuya değinmek istiyorum.  Bodrum’a dair koylarımızın satılmasını Cennet Koyu’nun Bodrum’un en değerli bölgesinde yer alan 678 bin m² arazi özelleştirme idaresi el sıkıştı. Ayrıca Bodrum pandemi ile çok hızlı göç alan Türkiye’nin en önemli cazibe merkezi, bugün Bodrum’da 2030 yılı konuşuluyor. Bu hızlı büyüme ile birçok sorunu barındırdığını biliyoruz ve çözümü için her koldan çalışıyoruz. Bu büyümenin sancılı olduğunu ve olacağını da bütün odalarımız, meclis grubunda bulunan parti ilçe başkanlarımız ve BESİAD olarak farkındayız ve bu bilinçle çözümleri için çalışıyoruz. Son haftalarda sosyal medya da mevzuata aykırı hareket eden işletmelere gerekli uyarı ve ikazlar yapılmış olmasına rağmen medya da farklı yansımasına şahit oluyoruz. Biz Besiad olarak Bodrum yerel yönetimlerimizi rencide edici ve gerçeği yansıtmayan haber ve paylaşımları kınıyoruz. Bodrum’un geleceği için çalışan Bodrum Kaymakamlığımız, Bodrum Belediyemiz, İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün çalışmalarını ve mücadelelerini takdir ediyor ve tüm varlığımızla desteklediğimizi söylemek isteriz. Şimdi bugün aramızda yaptığı her belgeselde Türkiye’nin beyninde iz bırakmış sistem tarafından tasfiye edilen, sansüre uğrayan, hapse atılan, çile çeken, yoksullaştırılan, sanat ve kültür insanlarının koruyucu misyonunu üstlenen ülkemizde inanılmaz kültür arşivi oluşturmuş insanların özel hayatlarını değil, dünyalarını ve var olma hikayelerini bize sunan büyük ruh ülkemizin kıymetli değerlerinden Nebil Özgentürk’ü ağırlıyoruz” dedi.

Söyleşi önce senaryosunu yazdığı yönetmenliğini yaptığı Nazım Hikmet’in hayat hikayesini anlatan belgesel hep birlikte seyir edildi. Ardından BESİAD Başkan Neslihan Nazlıoğlu’nun merak ettiği soruları ile birlikte Nebil Özgentürk, keyifli söyleşisini gerçekleştirdi.

Ardından yeni üyelere plaketleri Başkan Neslihan Nazlıoğlu ve Nebil Özgentürk’le beraber takdim yapıldı ve Nebil Özgentürk kitaplarını  imzalayarak okuyucusu ile buluştu. Eşraf Bar Grill’de gerçekleşen geleneksel üye buluşmasına TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin Öztürk, BESİAD üyemiz TÜRKONFED Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Gültekin Okay Salgar, Yazar ve Sunucu Metin Uca katılımda bulundu.  Toplu fotoğraf alınarak organizasyon sona erdi.

 

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu