Kültür SanatManşet

Bodrum Sanat Fuarı Açılıyor

Herdot KM'de 28 Haziran'da Başlıyor

 

Kültür ve sanatın başkenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bodrum, bu sene ikincisi gerçekleşecek Bodrum Sanat Fuarı ile adını sanat şehirleri arasına yazdırıyor.

Bodrum Belediyesi ve DEMOS Fuarcılık iş birliği ile düzenlenen Bodrum Art Fair (BAF) 28 Haziran’da VIP Opening ile sanatseverlere kapılarını açıyor.

Bodrum Art Fair (BAF) yaklaşık 40 galeri, yurt içi ve yurtdışından 300 sanatçı, koleksiyonerler ve sanatseverleri ağırlayacak.

28 Haziran 2022 Salı günü saat 18.00’de Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde açılışı yapılacak olan Bodrum Sanat Fuarı, kokteylin ardından Kerem Görsev konseri ile devam edecek.   

Dünyanın önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını Bodrum’da sanatseverlerle iki edisyonda bir araya getirmeyi hedefleyen BAF’ın ilk edisyonu 29 Haziran – 3 Temmuz 2022, ikinci edisyonu 23 Ağustos – 28 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleşecek.

Dünyadaki çağdaş sanat fuarları arasındaki rekabette yerini güçlendiren BAF; klasik, modern ve çağdaş sanatçıların resim ve enstalasyon çalışmalarının yanı sıra eş zamanlı olarak dört mekânda heykel sergilerini sanatseverlerin beğenisine sunuyor. Atlas Space’ın “Metaverse ve Sanat”, Arkhe Project’in “NFT ve Sanat” adlı seminerlerinin yanı sıra Sualtı Ressamı Olga Belka ile “Deniz Altında Resim Tekniği” ve HELPZONE “Daha İyi Bir Gelecek İçin İklim Değişikliği” seminerinin düzenleneceği fuarın ilk üç gününde ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, konserleriyle yer alıyor.

BAF’ın ilk edisyonunda; Ali Topaloğlu, Ayla Angın, Ayşe Betil, Berna Atlıhan, Ezel Merve Kuşkay, Khamıda Efendieva, Nermin Yokuş İpekçiler Artface, Nilay.K.Yıldız, Yüksel Başaran Yıldız, Han Keser, Rana Sirkecioğlu, Shokofeh Delkhahi, Ahsen Küçükçalık, Ayşe Kaygın Comba, Dilek Civanoğlu, Pascale Massoud, Samia Wardane, Şebnem Diler, Melika Khodadoost, Roye Mıchel Dagher, Dilara Oktar Gürses, Khadija El Hattab, Ranna Doumani, Mona Kfoury Mouawad, Güler Özcan, Saliha Atif, Abir Baltagı, T.H.E.N.O (Ezgi San Ozansoy), Nihan Çakır, Naima Assassi, Samira Darya, Meysem Nejad Rasouli, Gordana Janevska, Ivan Dragan, Myron Kataran, Mira Bachkur, Elina Bilous, Volodymyr Trynsolyn, Svitlana Galdetska, Andrew Chizhov, Kat Mozgin, Kıvanç Nalça, Serena Tiana Conway, Meryem Selçuk, Najmeh Delara, Anthony De Baets, Elena Tuncer, Lalehan Tezkan, Elif Güneş, Safranda Mammadova, Recep Çağırdar, Gülay Baran, Olga Belka, Güher Elçiçek, Ayşen Dinç, Yelim Özdinç, Saadet Söyleyici Yasa, Deniz Kırımsoy Denge, Necdet Kırımsoy, Elbruz Denge, Ufuk Kucur, Kadir Özyalçın, Nagehan Elibol ve Nilva Özden eserleriyle iştirak ederken katılımcı galeriler arasında; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yanı sıra Arkhe Project, Alaz Sağlam, Roubloff, Do Art, Müzayede, Balart, Toraman Art, Galeri Mcrd, Gallery Nk, Galeri Abay, Bitci, Atlas, Space, Arkhe, Project, Ab, Binyıl, Gala, Guga Contemporary, Bodrum Art Project, Şahin Art, Negara, Tunca Sanat, Color Box, Rez, Misman Art, Doruk Art Project, H. E Art, G.İ Art, Mg Art ve Nidra Art yer alıyor.

BAF tanıtım toplantısı 23 Haziran 2022 Perşembe günü saat 10.00’da Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de gerçekleştirilecektir.

Fuar, 29 Haziran-03 Temmuz günlerinde 16.00-22.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu