AsayişGündemManşetVideo Galeri

Tüm Hava Araçları Muğla Yangınlarında

4 Yangına Havadan Ve Karadan Müdahalede Sürüyor

 

Yangın bölgesinde 4 uçak, 38 helikopter, çok sayıda arazöz, iş makinesi, itfaiye aracı, su tankeri ve TOMA ile çeşitli kurumlara ait araçlar kullanılıyor. Bölgede binin üzerinde orman personeli görev yapıyor.

Kentteki yangın söndürme çalışmalarına Azerbaycan’dan bir helikopter ve uçak ile 300 itfaiye personeli, Rusya’dan 2 yangın söndürme uçağı, İran’dan bir yangın söndürme uçağı ve 2 helikopter ile İspanya’dan 2 yangın söndürme uçağı destek veriyor.

Yangınların kontrol altına alınması için yoğun çaba sarf ediliyor.

Köyceğiz bölgesinde 12 gündür süren  yangındaki son durum ise şu şekilde Sandıraz Dağı eteklerindeki kanyonlarda ve Sarp yamaçlarda yanmalar devam ediyor yangın şu an itibariyle özellikle Şeytan Deresi Kanyonu olarak bilinen  bölgede devam ediyor. Karadan ulaşımın imkansız olduğu bu noktalara hava araçları müdahale ediyor. Köyceğiz’deki yangına daha çok uçaklar ve helikopterler havadan müdahale ediyor. Tahliye edilen mahallelerde kontrol altına alınan alanlarda soğutma çalışmaları sürüyor.

Milas yangınında ise Yeniköy hattında tütmeler devam ediyor. Hava araçları karadan ulaşımı olmayan bu noktalara sabahın ilk ışıkları ile beraber yoğun bir şekilde su attılar ve atmaya devam ediyorlar.

Bölgede gece de Ukrayna’dan gelen gece söndürme kabiliyeti olan 4 helikopterden 3’ü Milas ilçesinde çalışma yürüttü.

Günün ilk ışıklarıyla hava araçlarıyla da müdahaleye başlandı.

Kavaklıdere ve Menteşe ilçelerinde süren yangınlara da müdahale devam ediyor. Yatağan Hacıveliler Mahallesi’nde dün başlayan yangına ise ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor.

Seydikemer ilçesinde çıkan orman yangınına da müdahale sürüyor.

Editör

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz. (bodrumtime.net@gmail.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
slot siteleri bahis siteleri hacklink